Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok. Lent kérdezek (? )

Kezdő vagyok. Lent kérdezek (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő vagyok az akvarisztikában.

Szeretnék egy akváriumot, színes, mozgékony halakkal. És nem nagy igényű, de azért mégis valahogy kinéző növényekkel. Mit ajánlotok? és mi kell feltétlenül az akváriumba? :)

Ezek nagyon tetszenek:

[link]

[link]

[link]


Mennyire nehéz egy ilyet összehozni?


2011. okt. 2. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen ioncserélt vizes flakonból csináltam élesztős CO2-t:

[link]


A fülénél vezettem ki egy vékony csövet. A száján bedobok egy negyed kocka élesztőt, beöntök egy kis cukrot, és félig töltöm vízzel. Ez a keverék elkezd erjedni benne, attól fejlődik a CO2 gáz a flakonban.


A CO2 a kis csövön jön kifelé, de a cső vége be van lógatva az akváriumba és a végén van egy ilyen gömb alakú porlasztó.

[link]


Nekem ez most a 200 literhez van, hát kisebb akváriumba elég kevesebb is. Egy fél kólásüvegnyi. Hetente újra kell keverni benne a cuccot.

---

Én azért mondtam 45 literes akváriumot, mert abba kevesebb fény kell, mint egy nagyba, kisebb szűrő kell mint egy nagyba, és a villanyszámla is kevesebb lesz otthon. Nem lesz jelentős. Egy nagy növényes akváriumnál viszont már nő a villanyszámla is. Összességében sokkal olcsóbb, mintha egy 200 literest akarnál csinálni, és nem utolsó sorban hamarabb megtellik növényekkel. Én pl 4db régebbi nano akváriumból raktam át az összes növényt a mostani 200 literesembe és még úgy se lett tele :) pedig a kicsik már tele voltak. de hát ebbe a nagyba meg túl sok hely van.

2011. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én vagyok a hülye, vagy az egyik válaszoló? hable: nanók, vagy nem nanók?
2011. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az első kettő az baszomnagy akvárium,

a második csak 36 liter de azt írják is az oldalon.

2011. okt. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
vagyis a 3-madik, 36 lit, na én sem vagyok toppon
2011. okt. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ok.
2011. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!