Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így nem lesz zsúfolt?...

Ez így nem lesz zsúfolt? (Halnépesség)

Figyelt kérdés

54 liter

- 6db Black Bee garnéla (Caridina cf. cantonensis )

- 6db Zöldsávos törperazbóra (Boraras Brigittae)

- 2db Törpe szívóharcsa (Otocinclus affinis)


2011. okt. 2. 18:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Am a garnélák már megvannak szép petések, csak a halak miatt kérdezem
2011. okt. 2. 18:48
 2/10 A kérdező kommentje:
h nem e fogja őket ennyi stresszelni
2011. okt. 2. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így jó, csak annyi a gond, hogy az oto is csapathal, belőlük is több kellene. Én inkább razbórából tennék még kettőt helyettük. A garnélák úgyis elalgázgatnak.
2011. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
otokat mindeképp szeretnék, kevés a fényem, az aksi tele van barna algával elvileg el kellet volna már tűnnie ,de az üvegen is kezd megtelepedni. rakjak belőlük 3-t akkor?
2011. okt. 2. 19:07
 5/10 A kérdező kommentje:
csak akkor már lehet zsúfolt lesz az aljzat....
2011. okt. 2. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem muszáj lesz választanod a két fajta között, mert 3 oto az nem igazán raj. Ha sok a barna alga, akkor meg növelj egy kicsit a fényerőn.
2011. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt már úgy, hogy csak 2 Oto volt sokáig 45 literbe. Én nem akartam többet belenyomorítani, mert a vízminőségre elég érzékenyek. De hát nem volt semmi bajuk, elvoltak ketten is. Nem voltak félénkek úgy sem, és nem is nagyon foglalkoztak egymással.


A bee garnéla pedig jobb szereti a lágyabb vizet, egy 5 literes "ioncserélt vizet" be lehetne önteni a vizükbe.

Az még nem sokat lágyít, a többi halnak nem tűnik fel.

2011. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5-6 nk fokosra van beállítva a vizük
2011. okt. 2. 20:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Az algásodás problémáját nem fogod tudni halakkal megoldani. Azért felesleges beletenni őket, hogy megegyék az algát, mert mindet úgysem fogják. Inkább az okot szüntesd meg, hidd el, jobban jársz.
2011. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te vagy a CBS garnélás már régen is írtál.

És azóta még nem vettél Brigittaet? Mért nem?


Én meg elnéztem a kérdést, és valahogy ha Boraras van írva valahova, egyből az Urophthalmoides jut eszembe, azt hittem azt vennél, az csapvizes lenne, nem lágy.


Közben meg csodálkoztam, hogy csapvízben megvannak a bee garnélák, azért próbáltam egy kicsit mondani, hogy lágyítsd, vagy valami, de akkor ezek szerint nem kell mondani semmit, vágod a témát... :)


Viszont ha ennyire lágy a vized, akkor azt mondom ne tedd bele az Oto-kat, és nem a kis hely miatt, hanem szerintem nem fogják bírni azt a lágy vizet. Brigi az bírja, azzal nincsen gond, abból tehetsz 10-et is, mert nagyon picike halacskák ezek, és a garnélád se szaporodik olyan gyorsan, hogy gond legyen belőle.

2011. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!