Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Platti betegség? 6-7. hete...

Platti betegség? 6-7. hete folyik az, hogy guzorog a köveken, néha felúszik enni, később már enni sem, és napról-napra "megy össze", végül elpusztul. Eltelik 2-3 nap, és jön a következő platti, és az előbbi esemény folytatódik, és a végén elpusztul.

Figyelt kérdés
Már csináltam antibiotikumos kúrát, de nem segített, és csak a plattik betegszenek meg. Van tippetek mit csináljak?
2011. okt. 3. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Előszöris írd le a tartási körülményeket. Mindent.
2011. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem is
2011. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

56 literes akváriumban:

2 lazac,6 dánió,3 algaevő,2 molly,1 guppi,1 csiga,és 2 platti van(még).

A víz 25-26 fokos,egy nagyobb növény van az aksiban,szűrő és levegőztető.Lemezes tápot kapnak,illetve az algaevők 3-4 naponta alga tablettát.Valamint 2 naponta kapnak vitamint.A világítást, csak szükség esetén kapcsolom fel,mivel világos helyen vannak.Mit rontok el:-(?

2011. okt. 4. 09:17
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Hát gyakorlatilag mindent, azért nem is kapsz nagyon választ, mert ebbe így felesleges belekezdeni. A fő ok, amiért pusztulnak az a túltelepítés és a stressz. Algaevőt és mollyt nem is tarthatnál ekkora helyen, csak nekik olyan 150 literes akvárium kellene. A többiek meg csapathalak, egyetlen faj férne el közülük normális darabszámban. A leggyengébbek döglenek először, aztán szépen sorra a többi. Hetente le kell cserélni a víz 30%-át, gondolom ezt sem csináltad meg. Az, hogy csak alkalmanként kapcsolsz lámpát, szintén borzasztó. Az akvárium térfogatának harmadát egészséges növényzetnek kellene borítania, nekik pedig szükségük van a világításra. Így most a halaid a saját ürülékükbe fulladnak bele, szenvednek. A lemezes táp is rossz, az csak tovább ront a helyzetükön...


Azt javaslom, hogy vagy ajándékozd el a túlélőket és szüntesd be az akváriumot, vagy azonnal olvasd ki akvarista.hu-n az ingyenes e-bookokat, illetve a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvet!

2011. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Murr!Köszi a kimerítő válaszodat,és a hasznos tanácsokat!Imádom az állatokat,és most állatkínzónak érzem magam!!Nem akarok mentegetőzni,de ezt az akváriumot még 2 hónapja kaptam,és ezekkel a halakkal együtt.Mivel még nem voltak halaim,bíztam azokban akiktől kaptam,mert ők értenek a halakhoz bár, ezek után azt mondom nem értenek hozzá!!Tanulmányozni fogom amiket ajánlottál, csökkentem az állományt,vízcsere stb.!!Köszi még egyszer!!
2011. okt. 5. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát igen, Murr rátapintott, erről így rengeteget lehetne írni, ez így nem működik.

Az viszont jó hír, hogy valamennyire elkötelezett vagy ezzel már lehet valamit kezdeni.


Az említett e-book-okat (nem túl hosszúak) mindenképpen olvasd el.

Nézz utánna a tartatt halaid igényeinek a díszhalinfón. Ezek viszonylag jó források, kevés hibával. Aztán ha rákattantál a témára, látogass fórumokat, (pl. akvarista.hu, akvarisztika info, stb).

És ha meg akarsz tudni valamit, 3-4 helyen járj utánna, abból már le lehet szűrni a lényeget.


És amíg a tartási körülményeket nem rakod rendbe, ne antibiotikumozz többet, mert megölöd az akvit! Ha egyébként semmi nem változik, akkor az egy kegyelemdöfés a legyengült halaknak.

2011. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi Első válaszadó a hasznos tanácsokat,Neked is!Tegnap már csináltam egy 30% vízcserét,a két Mollyt elajándékoztam,és tanulmányozom az akvarista oldalt!Köszi még egyszer!Levente
2011. okt. 6. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:
(Nem vagy állatkínzó, csak még tapasztalatlan!) :)
2011. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem ugyan ez ment.meghalt a napokban az egyik him platti.utána 2-3 nap múlva a nőstény platti.nem tudom mi lehet a bajuk.
2015. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!