Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség lehet?

Milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Hólyag van a guppim uszonyán.

Fertőző?


2011. okt. 22. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de lehet, hogy ez az:

"Lymphocystis


A halak bőrét támadja meg és elváltoztatja a nyálkahártya sejteit. Azok százszorosukra nőnek meg és szabad szemmel is jól látható daganatokat képeznek. Úgy néznek ki mint a börre tapadt ikra. Szétpukkannak és új vírusok milliói ömlenek a vízbe, amik folyton mozognak és más halakat fertőznek meg.


A betegség többnyire az uszonyok külső felén kezdődnek, majd átterjed az egész testfelületre. Az uszony központját nem szabad megsérteni.


Kezelés: Sera baktopur, hogy más kórokozók ne fertőzhessék meg az uszot. Majd sera cyprinopur vírusírtó. Mindkét gyógyszer egyideűleg használjuk."

2011. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom hogy azonnal különítsd el, majdnem mind egy mibe csak ne legyen az akváriumban, egyébként meg ha esetleg egy "pohár" vízben tartanád és amiatt pusztulna el később mindig jobb mintha megfertőzné az egész akváriumot és mindent kezdhetnél előröl. Én ilyen kor azt mondom hogy a kisebb rosszat kell választani, mérlegeld hogy mennyire súlyos a fertőzés.
2011. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Metilénkéket tettem a vízbe mitha jobban lenne...

De akkor utána nézek a tanácsaitoknak.

2011. okt. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!