Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy a neptun...

Lehetséges, hogy a neptun aquaplant & co2 tabletta miatt elpusztultak a halaim?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem bedobtam az akváriumba ,reggelre 3 neonom elpusztult .1 éve van akváriumom ,soha semmi baj nem volt eddig .
2011. okt. 6. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nem túl valószínű. A tabletta mikroelemeket tartalmaz és CO2 szabadul fel belőle. A CO2 okozhat némi pH ingadozást ha túl kicsi akváriumról van szó, de az egész gyorsan lezajlik, nem reggelre, hanem 1 órán belül lett volna baj, ha ez a gond.

Illetve ha nagyon túl van telepítve az akvárium, akkor a pH csökkenés miatt belassuló lebontó bacik kieső teljesítménye is okozhat gondot, de ha ez bekövetkezik, az azt is jelenti, hogy olyan instabil az akvárium, hogy bármi mástól is megtörténhetne.

Tehát inkább máshol kéne keresni a bajt, és írd le, mekkora akvárium, milyen szűrés, mennyi vizet cserélsz és milyen gyakran, használsz-e vegyszereket, mennyi hal van benne...stb.

Ez a tabletta amúgy egy kalap sz@r. Ha a növényeknek akarsz kedvezni, akkor vegyél valami rendes növénytápot(pl. easy life profito) és folyékony co2-t(easy carbo).

2011. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

45 l akvárium ,8 neon volt már csak 5 .2 törpe szívóharcsa .1 éve vannak meg ,jól elvannak . szűrőm az egy HL-BT400. hetente talajporszívózással egybekötött vízcsere ,negyed víz ,pihentetettel .vegyszert nem használok .

Növények :2 anubias ,hólyagos vizikehely, Cryptocoryne,forrásmoha .Tápozás npi lebontásban easy life profitóval.

2011. okt. 6. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni, hogy ez okozta a pusztulást. Annyira rossz minőségűek ezek a neptun termékek, hogy simán okozhatta a bajt. Kezdőként még én is használtam, egyértelműen látszott a halakon, az akváriumon, hogy nem tesz jót. Bár nálam pusztulást nem okozott és a halakat látszólag nem zavarta, kajának nézték és hajkurászták a bubikat, de a viselkedésük megváltozott a használata alatt, letargikusabbá, zavartabbá váltak.
2011. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Többet nem dobok be az biztos !Reggel azonnal csináltam egy 50% vízcserét ,tettem bele sera aqutant .Azóta nem volt pusztulás szerencsére .
2011. okt. 6. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Az jó mert én is azt vettem ma és bele is dobtam ki is irtam én is a kérdésekhez :S akkor mit ajánlotok az helyett?
2011. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Erről tapasztalat ?

[link]

2011. okt. 6. 13:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Az easy carbo megbízható, jó co2 forrás. A garnélák és csigák szaporodását valamennyire gátolja, ezért én csak fél adagot használok belőle, persze a fénnyel összhangban, abból is csak 0.5 watt/liter van.
2011. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt régen 45 literes akvárium, és ha mindennap bedobtam egy tabit, a hét végére már egy vastag fehér hártya képződött a víz tetején, amit utána le kellett szűrni onnan. Nekem akkoriban csak egy betta volt benne, hát nem sok oxigén kellett neki, ő bírta.


Nálad szerintem az volt a baj, hogy az a 10db 3cm-s halad túl sok oxigént elszívott egymás elöl amúgy is, és

ez a CO2 tabi meg mégjobban lecsökkentette az oxigén szintet, csak azt nem értem, hogy akkor az a 3 hal, mért nem fél órán belül halt meg. Az lett volna a logikus.


De egyébként sem érdemes dobálni ezt a Neptun CO2-t, mert hogy a növényeken ez nem javít semmit, az is biztos :)

2011. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 10db hal termel annyi CO2-t, hogy elegendő ott a növényeknek, én nem tennék bele külön se élesztőset, se Easy carbot, de ha akarod a maradék halaidat is gyilkolni, akkor adok neked egy full üveg Liqui carbot, nekem nem kell, én a növényeken attól semmi javulást nem láttam.
2011. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!