Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Fénycsövemmel van egy kis...

A Fénycsövemmel van egy kis gondom! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Van egy aquael tetőm 54 literhez,de viszont az a baj hogy ez a neoncső ami benne található csak 11w-os,szóval elég kevéske.Azt szeretném kérdezni hogy hogy tudnám ezt nagyobbra kicserélni(w)?Hosszabb fénycső nem jó bele mert nem akkora a foglalat!Félek hogy valami baja lesz a növényeimnek(elég sok van benne,és van köztük igen fényigényes is)Most mit csinálja? ...előre is köszi a választ! :)
2011. okt. 10. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fotózd le a tetőd alját, és akkor kicsit konkrétabban tudunk hozzászólni, nem tudom mennyi hely van benne csak azért. De ha elég nagy akkor veszel 2 páramentes foglalatot pár méter kábelt (villamossági szaküzletben segítenek) egy előtétet és bekötöd, ha már cserélsz célszerű T5 csövet használni.
2011. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

őő itt a link,nem a legjobb remélem azért valamennyire lehet látni! :)


[link]

[link]

[link]

2011. okt. 10. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi én az egész tetőre gondoltam, hogy mellette van-e hely, még 1 képet légyszi csinálj.
2011. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ja én bocs,és íme:


[link]

[link]

2011. okt. 10. 17:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen át kellene alakítani a tetőt. Nem is tudom, hogy van pofája valakinek ezt eladni. Az az energiatakérékos rengeteg helyet foglal, helyette két T5-ös neoncsövet beszerelhetnél. A legdrágább az elektronikus előtét, ezt tudod pótolni egy a fénycsővel azonos wattszámú energiatakarékos izzó elektronikájával, így fillérekből megvan az egész.
2011. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen üres a tetőd nekem szét kéne vágni az egészet úgyhogy most halogatom a dolgot. :S
2011. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi Murr,leírná nekem pontosan hogy mit kell vennem és hogy hogy szereljem össze meg mivel rögzítsem stb.

Előre is köszi :)))

2011. okt. 10. 19:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez így elég hosszú leírás lenne.

Először is az elektronikus előtét megszerzése:

[link]

[link]

Aztán venned kell vezetékeket, foglalatokat, fénycsöveket.

Össze kell szerelni, lehetőleg vízállóra.


Igazából tovább nem részletezem, ha nincs tapasztalatod a témában, ha nem forrasztottál még, akkor inkább ne kezdj bele, veszélyes! Keress fel egy hozzáértőt, aki segít neked.

2011. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jól látom még beleférhetett volna három ilyen lámpatest, mint amit beleraktak. Én lepattintottam a tetőről a hagyományos neoncsövet tokkal-vonóval, helyére beraktam két normál izzó foglalatot, ezekre húztam 0,5 literes kólás flakont, a felfröccsenő víz miatt. Leszigeteltem minden vezetéket, illesztést tömítő ragasztóval. Az akvárium hátsó falához betettem a korábban kiszedett fénycsövet, és erre támasztottam féloldalasan a tetőt. Így már lassan egy éve 35 wattal világítok az 57 literesben, nem beszélve arról, hogy ha leveszem az tetőt akkor is látom az akváriumban a dolgokat miközben felülről lomolok benne.
2011. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jajjdejó. Szegény kérdezővel elvégeztetnétek egy komplett villanyszerelő gyorstalpalót, azért amit valójában lehet készen is kapni. Ha hajlandó vagy kompromisszumokra én azt tanácsolnám: Menj be egy villanyszerelő boltba és vegyél egy T8 as BAND LIGHT et 2560 forint Forgalmazó Rábalux méretei pedig 516*42*64 mm szóval ilyet: [link]

Vágnék egy 516*42mm es nyílást a tetőn, majd szépen bele lógatnám, persze csak a kapcsolóig. Mivel fém foglalata van a világításnak, így viszonylag kis barkácsolással, de könnyedén megoldható négy tartófül rögzítése, ami megakadályozná hogy az egész az akváriumba essen. kapcsoló rajta lenne csak 3 darab vezetéket kell bekötni, azt meg szerintem a szomszéd is betudja.

2011. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!