Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tegyem rendbe az...

Hogyan tegyem rendbe az akváriumomat? Már nem tudom mit kéne tennem vele. Segít valaki?

Figyelt kérdés
Már múltkor elpanaszoltam,hogy a nyáron vásárolt, Használt, gyári tetős akváriumom pár nap után tiszta redva lesz,hót barna minden(kövek,növények)...Akkor azt a tanácsot kaptam,hogy vegyek bele gyorsan növő növényeket.Már mindent megpróbáltam,de így sem bír ki egy hetet sem,sőt!Csak tető nélkül,egy kis neoncsővel világítva marad normális a vizem.Akkor most dobjam ki a tetőt?Mert már csak az maradt!...Szét vet az ideg,hogy minden alkalommal a köveket sikálom,meg mindent ki kell szednem.Most 3 nap után a részleges után már foltokban megjelentek a barna foltok az üvegen és színeződik el a dekoráció.Akkor tuti,hogy a tető a ludas,vagy a világítás benne,de akkor másnak miért nincsenek ilyen problémái?Ja!Vegyek algaölőt esetleg bele?Köszi előre is!
2011. okt. 13. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Emelni kell a watt számot. Hány literes az akvárium és milyen neoncső van benne? Barna alga = rossz minőségű víz, kevés fény. Szűrőd milyen? Szerintem az is gyenge lehet, vagy túl van telepítve az akvárium és nem bírja el.
2011. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kevés és rossz minőségű a fény. A hozzá kapott fénycsövet azonnal cseréld le egy jó minőségű daylightra. Maximum 1 évig használhatóak ezek a csövek, ki tudja, mióta van az ott. Valószínűleg így is kevés lesz, de már egy fokkal jobb. Tarts árnyéktűrő növényeket, a gyors növésűek nem oldják meg a problémát, hiszen ha nincs elég fényük, nem tudnak nőni, nem használják el a tápanyagot az algák elől. Csinálj gyakran részleges vízcserét, heti olyan 40%-ot. Lehet, hogy a szűrés is kevés, milyen szűrőd van hozzá?
2011. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a csapatban. A barna algák szokták először ellepni az újonnan üzembe helyezett akváriumot. Elszaporodásuk az indulásnál normális folyamat. Igaziból a túl kevés oxigén vagy túl sok nitrát okozza. Persze ha egy hét múlva nem tűnik el, akkor kevés a fény. Természetes ellensége a törpe szívóharcsa. Éjjel nappal azon dolgozik hogy mind felfalja. Mivel társas hal 20 literenként 2 ajánlott. A másik természetes ellensége az almacsiga, de ő annyira nem aktív.
2011. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Algaölő szert ne használj, én nagyon megjártam vele, kipusztult az összes hal, pedig előírásszerűen adagoltam!
2011. okt. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
milyen a szűrésed és hány halat tartasz az akváriumba?
2011. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kicsit több fény kell bele, nagyobb sodrás, meg néhány törpeszívóharcsa. Ha mindez nincs, akkor nagyon sűrűn kell cserélni a vizet ahhoz, hogy algamentes maradjon.
2011. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Írhatnál pár konkrétumot, hogy jobban képben legyünk.

Hány literes akvi, hány w van a gyári tetőben, hány w a "kis neon cső", és esetleg további jellemzőket, mi van a fénycsőre írva pontosan. (számok, minden)

Ha 1 hetet nem bír ki, akkor kiszeded a dekort, és azt súrolod le, vagy kitakarítod az egész akváriumot?

Sima csapvizet használsz?

2011. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,nem tudtam jönni előbb,hogy reagáljak,bocsánat!Fél éve megy ez a 200L-es akvárium,most 8 aranyhallal.Előtte egy 50l-es volt kezdésnek 2 pici arannyal,de ilyen problémám sosem volt,míg ezt be nem üzemeltem.A gyári fénycső: 2X 30W T8 1500K, Daylight, A szűrőm: Hailea-HL-BT700-as.5-7naponta csinálok részlegest,ami 40-50%-a mindig és a barnulás miatt a köveket,a szőlőtőkét és az anubiasokat kiszedem(ezek kőre vannak rögzítve)és lesikálom.Ha nincs rajta a tető,akkor nem barnul egyátalán(nyáron főleg így volt,meg mikor elutaztunk 3 hétre.és akkor nem nézett ki úgy az aksi mint tetővel egy hét alatt...)Ja és kútvizet használok már,vízcseréknél apródonként adagolva töltögettem fel vele .Asszem ennyi!Köszönöm a segítséget!
2011. okt. 16. 23:03
 9/15 anonim ***** válasza:
8 aranyhal rengeteg 200 literbe, max 4 az, amit ekkora aki elbír
2011. okt. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Előzőnek:Lehet,hogy sokan vannak,de ezek még kicsikék,2 fátyolos van,ami nagyobb már.Eleinte 2hal volt benne,majd jött még 3 kicsi,de nekem 4 hallal nagyon kihaltnak tűnik.Így már azért van benne élet!
2011. okt. 17. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!