Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnélák milyen idősen...

A garnélák milyen idősen vedlik le a páncéljukat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom levedlik.Pl red cherry garnélák mikor kezdik levedleni,és milyen gyakran?
2011. okt. 14. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy nőnek. Az én amanoim ha jól emlékszem kb. 2 hét után álltak neki, miután hazahoztam őket, és volt hogy hetente többszőr kellett kiszedegetnek az elhagyott páncélokat. Aztán most hogy már elég nagyon kevesebbet vedlenek.


Hogy pontosan milyen gyakran csinálták nem tudom megmondnai, mert sok van belőlük, szóval nem tudom melyik öltözött át és mikor :)

2011. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi és meddig tart a vedlés maga
2011. okt. 14. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt én se tudom megmondani, mert nem csak 1 darabot tartok egy akváriumban, hanem sokat. Így nem lehet őket külön figyelni. Hát de sejtésem szerint olyan 1 havonta biztos vedlenek, mert annyi idő alatt egy kicsit nőnek és a páncél nem nő velük együtt, tehát azt le kell venniük. Sokat nem is látni ebből, csak annyit, hogy valami kis fehéres átlátszós bigyóka ott úszkál a vízben néha, de aztán hamar el is tűnik mert megeszik a páncélt.
2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fajtától és a növekedésüktől függ, fiatalabb korukban gyakrabban. Olyan 2-4-6 hetente amúgy. A levedlett páncélt tilos kivenni a vízből, azt megeszik és rengeteg ásványi anyagot nyernek vissza belőle.
2011. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az baj ha már több órája nem mozog,akkor valszeg nem is vedlik hanem meghalt?
2011. okt. 14. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
hát azt tudom, hogy közvetlenül vedlés után kicsit visszahúzódóbbak, meg nem ugrálnak annyit... de az enyém vedlés után csak állt a kövön de még akkor is matatott a lábaival. Szóval ha már azt sem csinálja, akkor szerintem gáz van.
2011. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kz1702 válasza:
3 hete vannak itthon az Amanoim. Az egyik már vedlett, de a másik éppen most 1 órája kezdhette el. Azt vettem észre, hogy csak fekszik a hátán, a potroháról lejött a páncél, de egyáltalán nem mozog. Néztem 15 percig, aztán kivettem. Kicsit megpiszkáltam kézzel, semmit nem reagált. Visszatettem a hálóval együtt, hogy, ha tényleg vége, ne kelljen halászgatni. Semmilye nem mozog. Lehet, hogy belefulladt a saját páncéljába, vagy a vedlésbe belehalt?
2015. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!