Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonokat mivel etessem?

Neonokat mivel etessem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt valami tápra, mondjuk lemezesre, és természetesen kapnak valami élő, fagyasztott vagy egyéb jó kajcsit. Tápból milyet érdemes venni. Nem azon akarok spórolni hogy 600 vagy 750 a táp (csak példa képen).

Köszi a segítséget.


2011. okt. 19. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
halkajával :D
2011. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. A neon aztán megeszik mindent. Én régen etettem őket (amikor még voltak) Sera lemezessel és Florena-val is, jónak tartom ezeket a tápokat. Fagyoasztott eledelből is mehet minden. Én Artémiát adtam nekik, de mehet a cyclops, vörös szúnyog, sőt itt ott még nagyon apró szemű granulátot (FIX 1 - piros) is bedobtam nekik.
2011. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl Sera Vipan nálam bejött, Van zacskós kiszerelés is 300-ért, az is elég egy darabig, ha nem százával vannak a neonok. Az olcsó tápok annyira tényleg nem jönnek be, de azokból is amit szeretnek. A lemezesnés mindíg zavart, hogy egy része nem süllyed le és megzizzen a felszínen. Erre jó módszer, hogy egy kis pohárba vagy valamibe elöbb meglötykölöd, akkor mind lemerül. A liofilizált (szárított) cuccok szerintem nem jók.

Néha rámennek a tablettás cuccra is, ha nincs más, ami elzavarja onnan őket.

Fagyiból nálam rákikra és vörös szúnyoglárva jött be leginkább.

2011. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 2. és 3. válaszolóknak köszi.
2011. okt. 19. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mindenképp használj etető gyűrűt vagy egy horgász kapásjelzőt ( nagy színes karika ) a víz felszínén, hiszen akkor nem úszik szerteszana a kaja. Lemezes díszhaltápot szórj ki a kupakba, majd törd össze az ujjaddal. Kicsi a szájuk így csak a kis méretű kaját szeretik. Ez az egész cucc azért jó mert a guppi vagy akármelyik másik hal úgyis piszkálni fogja a karikát, és ezzel leszórja a kaját ami sokáig fog lebegni. Neonok megőrülnek érte. Beleúsznak a kajafelhőbe mint egy raj aztán gyors visszakanyarodnak, és ez így megy végig. Én így csinálom.
2011. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
SERA Vipan neonoknak való táp,kiegészítve SERA diszkoszgranulátummal nálam műkődik.
2011. okt. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!