Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan nagyobb testű hal...

Van olyan nagyobb testű hal (kb mint a diszkoszhal, betta, vagy a vitorlás) ami nem bántja a kis garnélákat és elég tartani belőle egy párat?

Figyelt kérdés
112 literes akváriumba
2011. okt. 27. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, pl a Stendhal-hal. De nem vagyok benne olyan biztos.
2011. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
74%

Valóban, a stendhal hal nem eszi meg a kis garnélákat, mert már előtte megeszi az anyát petéstül.

Egyetlen ötletem van, az algaevő harcsák. Egy pár arany anci elég nagy is, szép színes és abszolúte garnélabarát. A párban tartható fajok főleg a labirintkopoltyúsok és a sügérfélék közül kerülnek ki, ezek nem éppen garnélabarátságukról híresek.

2011. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tetrákkal vannak a garnélák...ők nem bántják, de hát ezek meg nem tarthatók párban, csak csapatban...nekem is 112 literesben vannak, de 12-en :) meg van még 20 neon meg (sajnos már csak...) 5 kalászhal. Meg a garnik :) jól elvannak, szépek, szaporodnak meg minden...de jobb a békesség, inkább ne kockáztasd meg a nagyobb testű halakat, mert a büdös életbe nem fognak előjönni a garnéláid. :(
2011. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A stedhal halnak nem min 200l kell? Harcsák nem tetszenek annyira,mert olyat szeretnék ami középtájon úszik,de azért még gondolkodok ancikon.Nekem is van 12 zöld neon azok elvannak a garnikkal.Utolsó 112l be annyi hal nem sok?
2011. okt. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!