Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik halam darakóros?

Az egyik halam darakóros?

Figyelt kérdés
a jobb mellúszóján van egy fehér pötty és szerintem az erre utal h darakóros a halam h lehet ezt kezelni?
2011. okt. 28. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem különítsd el azt az egyet, de nem hiszem, hogy darakór, mert az több halon jelentkezik egyszerre nem csak egyen.
2011. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sajnos ha a többin nem jelentkezik hasonló, akkor várnod kell, nehogy félrekezeld őket.


Ha tényleg darakór, akkor parakill kell rá, elvileg rá van írva hogyan kell használni. Az egész akváriumot akkor, ha biztos vagy benne. Mellette menjen erősen a levegőztetés, és a hőmérséklet is had menjen fel 27 fokra.

2011. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak egy pötty van, akkor ne kezelj, mert a darakór soha nem csak egy pöttyből áll. Figyeld meg közelebbről, hogy van-e rajta több is. Figyelj a viselkedésükre is, ha idegesek, ha az aljzathoz dörgölőznek, akkor minden bizonnyal fertőzöttek.
2011. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jójó köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 28. 18:03
 5/7 A kérdező kommentje:
megnéztem, gyorsan úszik pillanatok alatt egyik helyrőla másikra meg kapkodja a levegőt.
2011. okt. 28. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor beteg lesz. A többieket is kezelni kell. A módját többször leírtuk, aszerint járj el.

Tehát hőmérséklet fel, 3 naponta részleges vízcsere és parakill vagy costapur, etetés nincs.

2011. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg malachitzöld, nekem ez vált be a legjobban és nagy eséllyel minden hal átvészeli. Persze vannak fajok, amelyek nem bírják a malachit-ot.
2011. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!