Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külsőszűrő tisztítása ti hogy...

Külsőszűrő tisztítása ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
amikor a ki és bevezető cső televan vízzel akkor hogy kötitek le róla szűrőt vagy azzal együtt viszitek tisztitani?és mennyi időnként kell (112liter tetretec ex 700l/h )
2011. nov. 2. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a tertának van-e dupla csapja de ha igen akkor szerintem megéri beszerezni egyet. Nem tudom láttál-e már ilyet. De az Eheim félét azt csak elzárod a szétkapcsolás két végénél aztán lecsavarsz egy szorítót és már is szétkapcsoltad, ezután tök egyszerű elvinni.
2011. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezért jó a dupla csap, akkor a cső végén is marad egy csap, amit el tudsz zárni.


A tiédet úgy a legegyszrűbb tisztítani, hogy elzárod a csapokat, és az egész tetejét leveszed. Azt otthagyod, amíg a szűrőt kitakarítod, de ezt csak pár havonta kell megcsinálni.

Ha a fejet is ki kell pucolni, akkor érdemesebb már az egészet szétszedni, és a csöveket is kitakarítani. De ezt mégritkábban kell. (félévente)

2011. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen szűrőm van. Kihúzod a konnektorból és elzárod a zöld csapokat (balra tekered vízszintes állásba). Ezután a csapok közti hátra nyúló fületfelhúzod és (bár nehéz lesz kimozgazni) eltávolízod azt a kis fejecskés részt. Mivel a csapok zárva, a víz nem megy sehová. Megfogod a fülét és viszed a fürdőbe. Ezen a videón megnézheted:


http://www.youtube.com/watch?v=IgI5vXicWdc

2011. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat rengeteget segítettetek :)
2011. nov. 3. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!