Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyszerűen nem tudom normálisa...

Egyszerűen nem tudom normálisan kitakarítani az aksit. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nem férek oda mindenhova,mert van 1 nagy mangrove gyökerem+növények+1 kis várféle.Mikor lenyúlok hálóval h növény darabot vagy más "nagyobb" szennyeződést felszedjek akkor nagyon zavaros lesz a víz a halkakitól pedig nincs túltelepítve és a szűrőm is nagyon jó. A vízcserénél ajzat tisztítót használok és olyan 20%-át szoktam hetente lecserélni a víznek. Tapasztalat,valamilyen praktika?
2009. márc. 7. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ehhez a mérethez való a szűrő, vagy szivattyú, túl kicsi.
2009. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
70 Literes az akvárium és 120-150L-es akváriumhoz való szűrő van hozzá:450L/h teljesítménnyel. Biztos h nem a szűrő!
2009. márc. 7. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
en 5 honaponkent cserelem ki a vizet az aksimban ami 120 literes,de teljesen persze 2 hetente is kb 10szazalekat ,kell egy kis frissites.Ugy ertem,hogy teljesen kicserelem,hogy mindent kiszedek belole novenyeket kavicsot dekoraciokat mindent es kimosom tisztara,ez egy kis idopocsekolas de megeri,utana tisztan visszapakolok mindent,es gyonyoru tisztak,en is egy picit nagyobb szurot hasznalok es tokeletes.En is kivancsi vagyok,hogy masok hogyan csinaljak?
2009. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MINDENT kiszedsz és tisztára mosol? Remélem, legalább a régi vízből megtartasz valamennyit! Mert ha nem, akkor elpusztulnak a hasznos baktériumok. Soha nem szabad teljes vízcserlt csinálni!
2009. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.Az akváriumot NEM SZABAD teljesen kitisztítani, maximum a "nagy takarításoknál", amit én 4-5 havonta szoktam.

Én hetente szoktam a víz kb. 20%-át lecserélni, megtisztítani az üvegeket a pont algáktól, és leszedegetni a sárgás leveleket a növényekről.Meg persze hetente-kéthetente a szűrőt is meg kell tisztítani langyos víz alatt.Más takarításokat nem végzek, csak a víz tetejére feljövő levél darabokat szedegetem össze etetés idején.

Ha nem fér oda a mangrove gyökértől/vártól, hát tedd arrébb, majd később visszarakod.:)

Na most így hirtelen ennyi, ha valamiben még segíthetek írj 1 pm-t.

Üdv

2009. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En az elobbi vagyok,irtam,hogy minden 5 honapba teljesen kitakaritom az asit,a vizet is teljesen kicserelem en nem tartok az akvariumomba se hasznos se karos bakteriumot.Mondhatom mar 10 eve foglalkozom halakkal es mindig igy cselekszem es azt is mondhatom,hogy meg halbetegsegekkel se volt dolgom.Szoktam szaporitani es uzletekbe beadom ahol eladjak es biznak bennem,hogy egeszsegesek a halaim. Lehet,hogy ez csak az en modszerem.De nem valtoztatok.Elo kajat is szoktam szedni es adni a halaknak es azok sokkal jobbak mint az a sok szaritott es granulalt etelek.
2009. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amikor a heti vízcserét végzem, felporszívózom a kavicsokról és kavicsok közül a halkakit és egyéb szennyeződést. Boltban kapató akváriumhoz ilyen nagyon ügyes szerezet, a leszívó cső végére kell tenni. Ha ügysen csinálja az ember rengeteg szmötyit fel lehet vele takarítani.
2009. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!