Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árthat ez a csigáknak?

Árthat ez a csigáknak?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Van két afrikai csigám. Az akváriumukat virágfölddel és helyenként kaviccsal béleltem ki, s napi kétszer párásítok hogy ne legyen nekik száraz a levegő. Egy-két hét elteltével azonban kis bogarak jelentek meg a földön (engem leginkább a penészbogarakra emlékeztetnek). Eddig nem bántották a csigákat, de a kajájukból jókat esznek és egyre többen vannak és egyre nagyobbak is. Azóta már cseréltem földet és bár még nem jelentek meg újból nem tudom hogy féljek-e tőlük.



2011. nov. 6. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
és ők még gyerekcsigák vagy miért ez a kategória? :)
2011. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
:)
2011. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Ezen én is nagyon jót mulattam:)))

Először nem tudtam eldönteni, hogy a gyerekeid vagy a csigáid egészsége miatt aggódsz:)

Ne haragudj, nem gúnyolódni akarok.

Én biztos nem tartanék bogarakat a lakásomban. Nem értek a csigatartáshoz, a lányoméknál alsó tagozatban volt a teremben 2 ilyen csiga, de tuti nem volt bogaras. M lenne, ha nem raknál alájuk földet csak sódert, kavicsot, követ. Talán abban nincs annyi élősködő.

Amikor akváriumunk volt kiskoromban, emlékszem, hogy egy kiszolgált fazékban mindig kifőzték a szüleim a homokot és a sódert, úgy került a víz aljába. Gondolom az élősködők miatt. Lehet, hogy neked is ezt kellene tenned.

2011. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most hogy észrevettem én is jót mosolyogtam :) Bocsánatot kérek mindenkitől, előtte pont ebben a témakörben írtam választ és valahogy itt ragadtam. (Amúgy igen még gyerekcsigák, nincsenek egy évesek sem, de már kiesznek a vagyonomból.)

Az egész akváriumba sajnos nem tehetek kavicsot, mert éjszakára leássák magukat, meg akkor is ha téli álmot alszanak és a kavicsok között lehet ez kicsit fájdalmas élmény lenne a számukra, de a kifőzést majd kipróbálom köszi :)

2011. nov. 6. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
régen lehetett kapni az állatkereskedésben vízfertőtlenítő cseppeket, talán azzal próbálkozz
2011. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Ezek atkák, a nedves talajon és a kaján szaporodnak. Nem bántanak, de kellemetlenek. Cseréld le a virágföldet tőzegre, a terráriumot meg mosd ki alaposan. Az elején pár napos szünetekkel cseréld le többször a talajt és a pucolást is ismételd meg.


Egyébként ez a csiga nem hal de még csak nem is vízben él, rossz a kategória.

2011. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocs, az "akvárium"-ból következtettem a vizes élőhelyre....
2011. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vagy ha a földet berakod mikróba 10 mp-re, meghal benne minden élőlény
2011. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A legutolsót kipróbáltam, működött. Amúgy mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát
2011. dec. 17. 18:26
 10/11 anonim válasza:
a válasz egyszerű! ne használj virágföldet, vacak ellatyakosodik valami idétlen masszává...vacak és imádják a bogarak azért vannak benne hogy lepetézzenek. nagyon büdös lessz tőle az akvárium.én mohatőzegben tartom őket s a legöregebb most fogja tölteni a 8. évét :3
2013. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!