Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én egy hal kínzó vagyok? :S

Én egy hal kínzó vagyok? :S

Figyelt kérdés
egy 60 literes akváriumban tartok egy xifot ,egy black mollyt,neon halakat 4-et ,4,guppit és egy ancit az anci már 5 éve megvan szerintem nagyon sokat tartok lelki ismeret furdalásom van de apu azt mondta hogy így jó meg hogy ő már nem fog változtatni :S :S
2011. nov. 6. 16:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Eheim Aquaball om van
2011. nov. 6. 16:24
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

dehogy:)

de többet ne rakj bele:)

2011. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát nem is raknák az tuti !!!!!
2011. nov. 6. 16:28
 4/8 Platypus ***** válasza:

Akárhogyan nézzük, nem megfelelően tartod őket. Rajhalakat magányosan és túl kis csapatban, a xifó 3x ekkora helyet igényel, az anci 2x ekkorát. A törvény szerint halakat kínzol. Ha hajlandó vagy gyorsan változtatni rajta, akkor ez még bocsánatos bűn, de ha kitartasz a mostani állapotok mellett, hát akkor tudatosan vállalod fel az állatkínzást.

Ez az akvárium úgy lenne oké, ha fognád a xifót, a mollyt és az ancit, és mindet elcserélnéd neonhalra.

2011. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és az nem állatkínzás, ahogy a tescoban a pontyokat tartják??? 200 ponty 1 köbméter vízben
2011. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Már miért igényelne egy xifo 180 literes akváriumot? Badarság...
2011. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy Platypus mondja, a legjobb lenne neonhalra cserélni mindet. Ez így sajnos valóban tarthatatlan állapot, változtatni kellene rajta, hogy a halaid jól érezhessék magukat.

A tescos tartály nem tudom, hogy jön ide, az egyértelműen állatkínzás, de haszonállatokról lévén szó, nem foglalkozik vele senki. Attól még nem követendő példa.

A xipho pedig azért igényel 150 literes akváriumot, mert 12 centire nő, aktív, gyorsúszású csapathal. Ja, hogy ez 60 literben nem derül ki? Persze, ezért beszélünk jó és rossz tartási körülményekről.

2011. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értettem akkor neon de nekem volt 1 fő neon halam az az 10 és elpusztult belőle 6 mert a boltban egy kis halat betegen vásároltuk meg és áterjedt a töbirre vettünk orvoságot ís 4 sikerült megmenteni neon halakat venni úgyhogy jöttek ezek
2011. nov. 7. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!