Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sórák vagy vízibolha petét...

Sórák vagy vízibolha petét szeretnék beszerezni. Tudnátok ajánlani valami lehetőséget?

Figyelt kérdés
Olvasgattam hogy az élő eledel jobb a halaknak, de sajnos nálunk nem lehet beszerezni könnyen, ill. a serának talán van sórák petéje de kevés és drága azt mondta nekem az akvarisztikában az eladó hölgy. Tanácsokat, lehetőségeket, és tapasztalatokat szeretnék. Köszönöm.
2011. nov. 6. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

www.coralcorner.hu webshop.


Van elősózott (csak vízbe kell rakni) és sómentes (sósvízbe kell rakni) pete is, kis és nagy csomagban.

2011. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én Szegeden a Trópusban vettem 50 gr sórák petét (kb 1dl-nyi), só nélkül 1400Ft-ért. Nagyon sokáig elég. A Serás tényleg nagyon drága, ráadásul ahhoz már hozzá van adva a só, úgyhogy kb 99% a konyhasó).

Az említett boltnak van webshopja is

[link]

2011. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szeged közel van! Ez jó. Köszönöm a gyors válaszokat. Meg is nézem a honlapokat.
2011. nov. 6. 21:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, tapasztalatok. Én egy műanyag flakonba keltetek. 1l vízhez 25 ml konyhasót (nem jódozott) adok + egy fél kávéskanálnyi (vagy még kevesebb) petét. Szobahőmérsékleten, erős levegőztetéssel kb 24 óra múlva kezdenek kikelni. Reggel és este etetek vele. Egy keltetés 3 alkalomra elég utána elkezdenek pusztulni a sórákok.

A levadászás:

1. leveszem a bugyborékoltatóról, megdöntöm, hogy a még nem kikeltek az sarokba gyűljenek.

2. Sötétben az ellenkező oldalt megvilágítom elemlámpával, hogy odagyűljön a sok kis sórák

3. Leszívom őket vékony csővel, aminek a végén szívószál van. A leszívott vizet egy kis szűrőn engedem át, aki felfogja a rákokat, az átfolyó vizet később visszaöntöm a palackba.

4. A leszűrt rákokat átmosom édesvízzel és odaadom a halaknak. Imádják őket.

Ez így kicsit bonyolultnak tűnik, de az egész művelet kb 3 perc

2011. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. nov. 6. 21:44
 6/12 anonim ***** válasza:
tubifex? nem vagyok otthon annyira a témában, de ismerősöm ezt adja a halainak. :)
2011. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szólj az ismidnek hogy írja le hogyan szerzi be a petét és hogyan kelteti.?
2011. nov. 9. 22:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Sehogy. A tubifexet pöcegödrökből szedik élve, nem keltetik.


Gyakorlatban csak a sórákot keltetik.

2011. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
milyen halaknak? csak mert nem pontosan értem a kérdést :D pl hogy a tubit miért kell keltetni azt csak bedobod a halnak és megeszi, ha kicsi a hal szája akkor kicsit összevágod, azt meg nem hiszem, hogy a tubifexet pöcegödörből szedik ..
2011. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Neon betta Xifo vitorlás ( harcsa anci stb. ) Nekem nem az a lényeg hogy tubifexet akarjak tenyészteni hanem hogy szeretnék élőkaját a halaimnak. És érdekelnek a megoldások. ( persze elérhető módon.) Mert itt az akvarisztikában nem tudtak segíteni.
2011. nov. 10. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!