Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért, és mennyi időt kell...

Miért, és mennyi időt kell várni az akvárium beüzemeltetésétől kezdve a halak berakásáig? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kicsi az akvárium,és most hogy megy 1 napja a levegőztető szűrő,tiszta buborék az akvárium a fala,az nem baj? mit kell csinálni az akváriummal amig bele nem kerülnek a halak? Szűrőt kell pucolni? Nagyon kezdő vagy,a boltba semmit nem mondtak,csak azt hogy járassam pár napig a levegőztetőt,és majd utána menjek a halakért. 20 literes az aksi,abba 8 neont ajánlottak,szerintetek??? Azért neonba gondolkodtam,mert az bírja a 18-20 fokos vizet,ha fütő nélkül 20-22 fokos a víz,akkor is kell bele fűtő? Kötekedők kíméljenek!

2011. nov. 11. 14:21
1 2
 11/13 Platypus ***** válasza:
A növényed nem alkalmas kis akváriumba, ha megindul, akkor egyszerre az üveg 3 oldalát is érinteni fogják a levelei. Inkább cseréld el mohákra, törpe anubiasra, gömbalgára. 20 liter elég kicsi garnélázni is, érdemes csak nőstényeket venni bele. Így nem fognak túlszaporodni, és szebbek is, mint a hímek. Fűtőre nem lesz szükséged, a garnélák szeretik a hűvösebb vizet.
2011. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, túl nagy növényt vettél bele, fél méteresre is megnő, és terebélyes lesz. Én régen ilyen kis akviba jávai mohát tekertem egy fűzfaágra damillal. És lilaeopsis füvet tettem alulra.

[link]


Itt 4 amanda lazac van benne, de az nem volt jó ötlet részemről, mert ezek túl félős halak és mindig az egyik sarokban paráztak 4-en, el is ajándékoztam őket.


Ha veszel törpe gömbhalat ugyanez a helyzet, hogy még 4-en is nagyon tudnak félni, de többet viszont nemigen lehet beletenni egy ilyen pici akviba.


Én egy ilyen 20 literesbe neveltem fel 5db galaxyt, azok nem voltak félősek, jól elvoltak benne, de csak fél laktak ott, mikor nagyobbak lettek, kaptak nagyobb akváriumot :) A kis akváriumba pedig úgy csináltam a vízcserét, hogy kb 5 literes flakon ioncserélt vizet (tescóban 200Ft) öntöttem a vizükbe. Tehát a víz negyede ioncserélt víz volt, mert ők a picit lágyabb vizet kedvelik.


Garnélát tartani pedig csak úgy lehet, ha 30db-nál több nincs benne, mert amikor túlszaporodnak nagyon le tudják rontani a vízminőséget és elkezdenek egyenként elhullani. Ezért szinten kell tartani, mindig csak kevés legyen benne. A felét néha el kell ajándékozni, vagy meghírdetni és eladni. A garnélák alatt pedig nem fogsz tudni talajt porszívózni, ezért 3 hónap elteltével, totál retkes lesz a kavics. Akkor át kell őket halászni kis hálóval egy vödörbe és kimosni az akváriumot ecettel, majd vízzel jól kiöblíteni, a kavicsot is átmosni és vissza az egész. Hát ezért volt nekem 2 ilyen kis akváriumom, és az egyikből kiszedtem, a másikba átpakoltam őket, mikor már nagyon koszos volt a talaj.

Így tartottam red cherryket például. Így egyszerűbb :)


Nekem egy 2300 Ft-os elite mini szűrővel ment, levegő nélkül. Levegőztető nem ment bele külön. Csak a szűrő fodrozta a vízfelszínt így jutott elég oxigén a vízbe és teljesen csöndes volt, nem bugyogott a víz. Vízmelegítő nem olt benne, mert nálam mindig 24 fok van a lakásban úgyhogy minek. Egy 11 wattos lámpácska volt fölötte. Itt a képen 20wattos van, de ezt csak összehekkeltem egy kompakt izzót ráraktam, később vettem egy normális csiptetős kis lámpát, mert a 20wat már tudja fűtieni a vizet, a 11 watt még nem, főleg ha nyitott. Nem zártam le üvegtetővel, sztem jobb ha szellőzik.


Kb 30% vizet cseréltem benne hetente. Red cherry garnéláknak sima csapvíz volt, de megmondom őszintén azok még azt is bírták ha nem állott vizet öntöttem bele, hanem csak egyből a csapvizet, persze megfelelő hőmérsékletűt, arra fogyeltem csak, de semmi bajuk nem volt, simán szaporodtak és Shrimp naturals garnéla kajával etetem őket. Ennyi.


A garnélák mellé jó ha sok növény van, és pl a mohákat nagyon frankón tisztítják, olyan szép mohákat lehet nevelni mellettük, tök jól tudnak kertészkedni. Soha nem volt algás egy mohám sem, ami náluk volt. Másik mohám meg algásodik, ahol nincs garnéla :)

2011. nov. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
elírtam: "fél laktak ott" - Fél évig laktak ott, a galaxyk.
2011. nov. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!