Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kevésbé igényes növénye...

Milyen kevésbé igényes növényeket ajánlotok egy 200 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
2x30 W neoncső van benne.
2011. nov. 12. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Hólyagos vízikehely, anubias fajok, gömbalga. Ezek biztosan megmaradnak.
2011. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hólyagos vizikelyhem az van. csak a gömbmohán kivül mi az amit eltűr maga mellett?
2011. nov. 12. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy 30 wattosat bele tennél a tetőbe, akkor szinte bármilyen növényt tarthatnál. Persze csak olyat, aminek nem kell CO2.


Az enyimen volt eddig 88 Watt, ezek a növények bírják:

[link]

3 zsák ilyen talaj van benne: [link]

Sztem a növényeknek a talaj is sokat számít, nem csak a fény.


Utólag raktam egy 20 Wattos kompakt izzót a jobb sarkába a tetőbe pluszban, de ezt kb 1 hete, szóval anélkül is megvoltak.


Ebben a talajban megmarad a marsilea, nem tudom egy kavicsban megmarad e. Ennek nem kell sok fény és befutja a talajt. Kevés fényre pl az anubias nana is jól néz ki.


Esetleg bacopa, vizi hortenzia, ludvigia repens, lilaeopsis, de lehet hogy annak már több fény kell.

Nálam megmaradnak. Ki lehet próbálni és ha dögledezik, akkor tenni a tetőbe több fényt, de ezt ráér 1-2 hónap mulva is, mert annyit kibírnak kevesebb fényen is, és kb utána látni, hogy viselik a dolgot.

2011. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!