Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg az aranyhalai...

Miért halnak meg az aranyhalaim 3 éves koruk körül?

Figyelt kérdés
Változatosan etetem őket, 23°C -os vízben vannak állandó hőmérsékleten. Mikor elérik a 3 évet, elkezdenek "betegeskedni" és elpusztulnak. Most is van egy ilyen halam. Tojás alakú volt eddig, most meg szinte gömb alakúra puffadt, és foltokban hiányzik a pikkelye. Néha hassal felfelé úszik. Mit csinálok rosszul?
2011. nov. 14. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
nagyobb akvárium kell, már leírták aranyhal 100 liter felett tartható, és akkor sem öt darab, az max 150-200 literben. hideg víz kell nekik, pihentetett csapvíz, heti 30%os vízcsere...
2011. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem is értem. Én 150 literben tartok 4-et, de olyan ütemben nőnek, hogy már most kicsinek érzem a helyet (pedig csak másfél-2 évesek lehetnek, de már majdnem tenyérnyiek). Na, de lényeg a lényegben, hogy fejenként 50 litert kell rájuk számolni, erős szűrést, valamint heti 30% vízcserét.

Nem hiába magyarázzuk állandóan ezt, nem hiába vannak meghatározva a minimális akváriumméretek.

2011. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

remélem a szűrődet nem kapcsolod ki este sem, és belső és külső szűrőd is van egyaránt. másik gond, hogy ez az akvárium már így is kicsi az aranyhalnak, és maximum ebbe nem ötöt, hanem kettőt tehettél volna bele. a legyezőfarkú kisebb akváriummal is beéri 1 ideig, de annak is kell 100+,

rendesnek meg min 150

2011. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Megkérdeztem a boltban a tulajt, hogy 72 L-es akváriumba belerakhatok-e 5 aranyhalat. Azt mondta igen. Már többször is jártam nála, elmondtam a panaszaimat, de eddig soha nem mondta, hogy az elpusztult hal helyett ne vegyek újat, mert az sem fog sokáig élni. Gondolom azért nem szólt, mert így sűrűbben vásároltam nála :(

Sajnos nagyobb akváriumot nem tudok venni, mert nincs hely. 72 L milyen halnak elég?

2011. nov. 15. 10:25
 15/16 Doruss ***** válasza:

NE higgy sose az eladóknak. Úgy értem, tisztelet a kivételnek, találkoztam már olyan eladókkal, akik önzetlenül segítettek, és lebeszéltek, ha valami olyan akartam venni, ami nem megfelelő az akváriumomba. De a legtöbbnek nincs nagyon akvarisztikai szakértelme.

Ekkora akváriumba vehetsz mondjuk egy kb. 10-es csapat neonhalat vagy zebradániót meg algaevőket, vagy guppit, plattit, stb. csak az utóbbiaknál vigyázni kell a szaporulatra, mert elevenszülők. De a szülők megeszik az ivadékokat, ha bent hagyod.

De vehetsz egy bettát is, amellé meg rakhatsz mondjuk kb 6 vörös neonhalat. De akkor fel kell fűteni a vizet 26-27 fokra.

Az aranyhalnak a hely is kicsi, meg a fűtő nem kell, 18-22 fokos víz a jó nekik.

És bármilyen halat tartasz, a heti 30%-os vízcseréről sose feledkezz meg!

2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az aranyhal mellé nem tudsz venni trópusit, mert azoknak melegebb víz kell.

Az akváriumod tényleg kicsi az aranyhalakhoz. Ilyen testfelépítésű halakhoz még trópusiakhoz is kicsi lenne, pedig azok valamivel (kicsit) jobban bírják a zsúfoltságot, hidegviziek térigényesebbek.

A szűrőd pontos tipusa még érdekes lehet, mert lehet, hogy az is alulméretezett. Ha szettben vetted, akkor szinte biztos, ha külön, akkor is van rá esély, hogy valami oda nem illőt sóztak rád.


Ami viszont engem jobban érdekelne, az a szűrt víz. Jól értem, hogy eleve szűrt vizet használsz? Mivel szűröd a vizet???

2011. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!