Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek tetszik a guppi?

Nektek tetszik a guppi?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek a guppikról ?
2011. nov. 15. 10:35
 1/10 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Kezdőknek való halfaj. Nincsenek túl nagy igényei és könnyen szaporodik. A szaporítás helyett a túlszaporattal lesz gond. Nekem személy szerint nem tetszik. Rengeteg van belőlük, a legtöbb tenyésztő már szabadulna tőlük mindenütt.
2011. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jópofák, és csak úgy tartani bőven megfelel.. Meg én úgy gondolom, hogy aranyosak.
2011. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyönyörű halak, csak mivel könnyen beszerezhető és szaporítható, kommersz halnak tartják őket a laikusok.

Pedig egy igazán szép vonalat kitenyészteni igazi kihívás, még tapasztalt akvaristáknak is. Ha valaki kicsit mélyebben belerágja magát a témába, rájön, hogy a boltban kapható guppiknak semmi közük ahhoz, ami miatt igazán különleges ez a faj.

2011. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem 15 db guppicskám van és nagyon imádom őket.Szépek és kedvesek.Amikor tisztitom az akváriumot odajönnek a kezemhez annyira szelídek.Nagyon szaporák,de eddig mindig sikerült eladnom.
2011. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kzs ***** válasza:

Igaza van Murrnak (mint az szokott lenni Nála):

nemrég láttam az egyik kereskedőnél olyan guppikat, hogy "kicsit" esett le az állam a meglepetéstől: gyönyörűek voltak! Annyira gyöbnyörűek, hogy azt leírni nem tudom. Persze biztos hogy szelektív tenyésztésből valók, és a legjobb kaján nőttek...


Szóval alapvetően szép hal a guppi, de igazán szép példányok "alkotása" nem egyszerű: rengeteg odafigyelést, gondoskodást igényel.

2011. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Halfaan válasza:
Nekem 10 aksim van guppiknak mind 100L+.Van vagy 70db de nagyon szépek,csak halasboltban vett 6db ból nehéz volt ilyen szépeket kitenyészteni.De jóvolt
2011. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak gyerekkoromban voltak. Igazából az igénytelensége, és az gyakorisága miatt a "haladó" akvaristáknál nem menő. Viszont szerintem aki kicsit érdeklődik a tulajdonságok öröklődése iránt, annak nagyon izgalmas lehet. Ha lenne lenne egy hatalmas szobám tele akváriumokkal, akkor bizony belevágnék a guppigenetikába :)
2011. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Doruss ***** válasza:

Sokan "gagyi" halfajnak tartják. De ez valójában csak abból ered, hogy sokan túltenyésztik (a szapotítók) és így nagyon le tud romolni a génállomány.

Viszont egy szép guppigeneráció kitenyésztése tényleg nem a legkönnyebb munka. De örömteli, annyi biztos.

2011. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

így néz ki egy II. osztály ú guppi :) dehát nagyon szépek :(

2011. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 akva apor ***** válasza:
nekem ilyen guppim van mint az elozonek a linkjen csak naracssarga arnyalatban o nekem A KEDVENCEM HA LESSZ A KET KICSIBOL LEGALABB EGY NOSTENY OSSZETESZEM OKET IVNI(MIVEL AZ ANNYUK ELPUSZTULT SAJNOS ES 3 BAKK GUPPIM VAN MOST AZ AKSIBA ES A KICSIK ETETESEVEL KINLODOK MERT NEHEZEN ESZNEK MAGUKRA,DE AZ ehinseg megeteti mert ha ehesek esznek mert en adok csak egyenek)egyepkent szep csendes bekes hal mas bekes halakkal ossze engetheto(pl:xifo;zebradanio stb).
2011. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!