Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tépi meg a sziámi...

Miért tépi meg a sziámi harcoshal nőstény a hímet?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy sziámi harcoshal párt. A betta nőstény egy éjszaka alatt élénkebb színű lett, és mintha az uszonyai is nagyobbak lennének. Napközben még békésen elvoltak, reggelre a nőstény folyton kergeti a hímet, a hím teljesen meg van tépve. Mit tegyek? Vissza fog nőni rendesen a hím úszója? Normális az hogy a nőstény jobban reagál a tükörre, az úszóit és a kopoltyúját kifeszíti? Ugyan ezt csinálja a hím közelében is, szerencsétlen hím meg meghunyászkodik, már abban is kételkedem h a nőstény nőstény e.
2011. nov. 19. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát igen én is azt akartam kérdezni, biztos, hogy nőstény?
2011. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Majd később csinálok róla egy képet, most jelen pillanatban nem tudok, de jó lenne tudni.

Meg fog gyógyulni a fátyolos úszójú hímem?

2011. nov. 19. 11:32
 3/14 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


itt vannak róla a képek. Nőstényként vettem, tegnap még nem volt ennyire élénk színe sem, sokkal világosabb volt.

2011. nov. 19. 11:50
 4/14 Platypus ***** válasza:
Ez egy koronás hím. Talán rövid úszójú fajta(plakat), mert nem tűnik fiatalnak. Minden Betta fakó, amikor fél, sőt még két vízszintes sötét csík is megjelenik rajtuk. A nőstényeket biztosra a függőleges csíkozásról lehet csak megismerni, ez jókedvű, ivarérett csajokon jelenik csak meg.
2011. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a egyiket "karanténba" zártam, hálóban van, nem tudom mit csináljak, azt hittem jól meglesz egy nőstény és egy hím a 18 literes akváriumomban, a másik hímet most nem tudom hova tenni, csak ez az egy akvárium van.

A megtépázott úszói meggyógyulnak a halnak? Vagy már ilyen marad szegény?

2011. nov. 19. 12:02
 6/14 anonim ***** válasza:
18 L ??? a bettának legalább 50L kéne
2011. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
Ha 18 literes, akkor nőstény se lenne meg a hím mellett. A hímek igen erőszakos udvarlók, ha a csaj nem kapható az ikrázásra, akkor halálra szekálják. Ezért nőstényt is csak 60 liter fölött ajánlott társítani, egy hím legalább 3 csaj arányban. Egyébként az új állatvédelmi törvény tiltani fogja a 30 liter alatti haltartást.
2011. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2011. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor talán a hím egyedül ellesz, 18 literben is.


Felteszem még1x a kérdést, meggyógyul a megtépett úszója a fátyolosnak, vagy ilyen marad? Fontos lenne, köszönöm.

2011. nov. 19. 12:13
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy több helyen olvastam azt hogy 15 litertől elég neki, mint hogy azt hogy minimum 50 liter. A boltos is azt mondta hogy elvan a nősténnyel, lehet el is lett volna... ha nem hímet kapok nőstényként.
2011. nov. 19. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!