Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld alga ellen ajánlanátok...

Zöld alga ellen ajánlanátok valamit?

Figyelt kérdés

50l-es akváriumunk elég sűrűn algásodik,már kezdjük megunni az állandó takarítását /2-3 hetente/

Vettünk bele algaölő szert,alga evő halat,lecseréltük a neont.Mindent megtettünk amit a boltban ajánlottak mégsem javul a helyzet.


2011. nov. 21. 19:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A gömbmoha tényleg jó lehet, mert az amúgy alga, és nagy foszfát zabáló, kevesebb fénynél is érhet valamit.

De használhatsz mesterséges anyagokat is, ha a növények lassan nőnek. Pl.

[link]

[link]

Jó szűréssel (nem csak a márka számít, eheimből is van sokféle teljesítményű) a fenti kiegészítésse, és heti 15-20 liter cserével visszaszoríthatod az algát.

2011. nov. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gomzoli ***** válasza:
Nem láttam, hogy írta-e már valaki, de szintén hibaforrás lehet az esetlegesen túlzásba vitt tápanyag-bejuttatás is. A halak túl gyakori és túl bőséges etetésére gondolok. A maradékok és a "bőséges" ürülék jelentős nitrátforrás, ami az algának jól jön. Én csak 2 naponta etetem a halaimat, (26 darab kistestű), és nagyon jól elvannak, egyébként szintén 50 literes akváriumban. A neon nálam is 15 wattos, semmi spéci, egyszerű háztartási cső, és amint említettem, az akvárium a nappali legsötétebb sarkában van. A szűrőm külső, márka kommersz, 50-100 literig javasolt teljesítményű. A szűrőt nyugodtan kimoshatod pár hetente, de ne fertőtlenítsd, csak a legelső nagytakarításkor, amit a korábbi írásomban már javasoltam.
2011. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!