Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csigákat ajánlanátok...

Milyen csigákat ajánlanátok 20 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Belső szivacsszűrő, fűrőtest van, aljzat fekete bazaltzúzalék, növényekek is vettem: 4 tő anubiast és egy gömbmohát.Az akvi két hete jár üresen. Ezekre a csigákra gondoltam:

[link]

[link]

Ezeknek elég lenne 20 liter? Viszonylag könnyen beszerezhetők? Halat nem szeretnék, kicsi lenne neki az akvárium, talán majd később bevállalok egy nagyobbat.


2011. nov. 19. 12:45
 1/10 A kérdező kommentje:
*fűtőtest
2011. nov. 19. 12:46
 2/10 A kérdező kommentje:
**növényeket
2011. nov. 19. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
díszhalinfo szerint lehetne tartani,csak vigyázz ne szaporodjanak majd túl.Én inkább garnélákat tartanék,szerintem szebbek,élénkebbek,meg nem pottyantanak annyit.Nem akarlak lebeszélni,de ha mégis garnélát akarsz nem árt egy jó szűrő
2011. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és milyen garnélákat tudnék tartani?
2011. nov. 19. 15:30
 5/10 A kérdező kommentje:
illetve milyen szürö kéne hozzájuk?
2011. nov. 19. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]



[link]


itt nézz szét. Red cherry-t és yellow garnélákat szoktak ajánlani.Én még csak redeket tartottam,nagyon szépek.

Szűrőn külső szűrőt értettem.Az a baj h kicsit borsos az áruk,kb 10-20e Ft plusz szűrőanyag.Ezek nagy akváriumra vannak méretezve,ezért nagy sebességgel fújják a vizet,de le lehet lassítani csapokkal.Ez pénztárcafüggő hogy milyet veszel, de minél nagyobb a teljesítmény(vízforgatás liter/h) annál jobban szűr.

2011. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2011. nov. 19. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Hólyagcsigát csak ilyen kicsibe, mert azok a legkisebbek, vagy esetleg zebra, mert az nem szaporodik.
2011. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és ha a belső szűrőm nyílását betömöm szűrővattával akkor jó lenne garniknak? illetve légpumpa is kötelező vagy elég a szűrő?
2011. nov. 20. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért akarod betömni a belsőszűrő nyílását? a légpumpa sztem felesleges mert hangos,éjszakára valszeg kikapcsolnád.Állítsd a belsőszűrő végét úgy, hogy fodrozza a víz tetejét,annak elégnek kellene lennie,cserélődik a co2 meg az O2,ha nincs túltelepítve
2011. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!