Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan működik a képen látható...

Hogyan működik a képen látható akváriumtisztító?

Figyelt kérdés

[link]


a bal szélső példányról lenne szó, elméletileg univerzális, de úgy tűnik, hogy én kevés vagyok hozzá...


2011. nov. 27. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy mint egy rendes ajzat szívó,csak ennél nem engedi vissza felszívott cuccot az elején csak a végén és így belemegy abba a kis zsákba
2011. nov. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mulmozó, amire levegőpumpát kell csatlakoztatni (ha jól látom a zsák mellet van a levegő csatlakozás). A levegő a zöld csőbe kerül, és felfelé áramlik (mivel könyebb, mint a víz). Áramlásával együtt viszi a vizet is. A víz tehát fölfele fog áramlani a csőben, de viszonylag kis sebességgel. Ha a zöld cső végét lenyomod a talajra, akkor, az azt is fogja szívni, de mivel elég gyenge a szívóerő ezért a talaj (pl apró kavics) nem szívódik fel, csak az apró könnyű kosz közöle. A felszívott koszos víz a kis zsákon áramlik keresztül, amiben meg fennmarad a kosz.
2011. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Univerzális... hát egy ivadék gondozóba 10 db 1 mm-es halhoz biztos univerzális.

Mind3 levegővel van meghajtva. A 2 jobb oldalit vízcserékhez szokás használni.

A baloldalit állandó szűrésre. De kb. annyit tud szívni, hogy az ikrarácsalól összeszedi a mulmot. Rendes akviba esetleg kiegészítés képpen lehet vele bohóckodni.

2011. nov. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket, így már tudom működtetni!
2011. nov. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!