Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van 6 fekete neonom + 8...

Gaxal kérdése:

Ha van 6 fekete neonom + 8 guppim ahoz vehetek még 4-6 fekete tetrát?

Figyelt kérdés

2011. nov. 28. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, ha olyan 100-120 liter körüli az akváriumod.
2011. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajna csak 82 literes :( egyépként békésen elvannak?
2011. nov. 28. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, de már a tetráknak is 120 liter hivatalosan a minimum, tehát nem illene próbálkozni vele.

Inkább még 4 neont vennék a helyedben, vagy mondjuk 6 törpe páncélos harcsát, bár már ez is sok egy kicsit.

Esetleg a fekete neon csapatot le lehetne cserélni 12-14 parázslazacra, szépen mutatnának.

2011. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és akkor a neonokat öljem meg és tegyek bele lazacot?
2011. nov. 28. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg ne öld a neonokat! Nem lesz semmi baj. ha veszel melléjük más társas halakat, de tényleg kéne ezekhez legalább 100 literes akvárium.
2011. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
figyi havaerom 50 literesben van: 2db királylazac meg 4 lazac + 2 vitorlás + 6 guppi + 4 alganyaló+ 6 vörösneon+ 2 xifó + 1 teki + 1 anci + 8 zebradánió
2011. nov. 28. 20:57
 7/11 A kérdező kommentje:
XDD dehogy ölöm isten ments !! állatbarát vok ha látok egy kóborkutyát attól is sírok :(
2011. nov. 28. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, egy szóval sem mondtam, hogy öld meg, csak hogy cseréld le. Akvaristán például el lehet ajándékozni őket. Természetesen nincs erre semmi szükség, én sem cserélgetem a halaimat, de nem vagyunk egyformák, csak felvetettem, mint lehetőség.

Ha a haverodnál 2 hét múlva is életben lesz az összes hal, akkor feleségül kérem kiszeltündét, még donatellát is örökbe fogadom. Nagyon csúnya, felháborító állatkínzás, amit művel, azok a halak szenvednek és a végüket járják. Ha állatbarát vagy, neki is javasolhatnád, hogy nézze meg diszhal.info-n a halak helyszükségleteit, aztán akvarista.hu-n azonnal kezdje elajándékozni őket...

2011. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És az a baj, hogy minél többször végigolvasom a listádat, annál idegesebb leszek. Nagyon szívesen leordítanám a haverod fejét.
2011. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát, az a kérdés, hogy te mennyire komolyan gondolod ezt az állatbarát dolgot. Nem elég az állatokat sajnálni és szeretni, hanem a megfelelő tartásukról is gondoskodnod kell, mármint , ha nevelni szeretnél valamilyent.A haverod pedig egyszerűen állatkínzó.A tetrákról én is lebeszélnélek, de attól még egy kis csapat, kisebb termetű halat választhatsz melléjük, esetleg a meglévő neoncsapatot is bővítheted, akár más fajta neonnal is.Viszont számolnod kell a guppik szaporodásával is, az-az megfontolandó, hogy egyáltalán kell e még ide hal, egy-két ellés és már szűk is lesz az akváriumod.
2011. nov. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!