Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kínzás gömb akváriumban...

Miért kínzás gömb akváriumban halat tartani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

mert ELSZÉDŰŰŰŰL Kienk jó az?

Egy szédelgő részeg halacska?

2011. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez vicces :) oké már értem csak olvastam itt sok helyen és nem tudtam fölfogni hogy miért , ;)
2011. nov. 29. 14:33
 3/9 Nyúlós lónyál ***** válasza:
És persze stresszes lesz. Hogy megbolondul szegény, már csak ráadás.
2011. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
'Nyúlós lónyál' hihi
2011. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Te láttál már halat gömb alakú akváriumban?

Nincs sarok

nem tud sarokba sz*rni

2011. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hogy értelmes választ is kapj: azért mert szerintem neked se lenne jó ha egy tükörrel teli gömb alakú sz@rban kéne leélned az életed oxigén nélkül a saját ürülékedben...
2011. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy káprázik a szemed és cseng a füled, és hogy így kell leélned az életed. A halak oldalvonalszerve egy elsődleges érzékszerv, a víz áramlását érzékeli. Ezt az érzékszervet a gömbfelület totálisan összezavarja.

Ezen kívül egy gömbakváriumba nem lehet szűrést rakni, és ritkán nagyobb 5 liternél.

2011. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rakhatsz bele csak növényt, habár üresen jól néz ki, de feltöltve vízzel mint a nagyító olyan lesz, torzít és nem látod rendesen mi van benne.


Artemia sórákot nevelhetsz bele, egy légpumpát belelógatsz, hogy oxigént kapjanak, de nekik brakkvíz kell. A sós vízben pedig minden növény elvékonyodik és elhal. Kivéve a jávai moha és a gömbmoha, azok szeretik a sót.


Kisebb gömbakvit lehet vázának is használni.

Pl félig töltve vízzel, Acorus növényt tenni bele.

Az mocsári növény. A gyökere kell a vízbe legyen, a levele nem.


Nekem a szekrény tetején van egy kis 5 literes gömb akvi, amit nem használok, már megúntam, de halakat sosem tartottam benne, csak növényt.


Lehet bele kaktuszt is ültetni, azt mivel locsolni se nagyon kell, így nem rothad be a föld alatta, hiába nincs luk az alján, mint egy virágcserépnek. Kaktusznak jó.

2011. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!