Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tiltották be a gömb...

Miért tiltották be a gömb akváriumot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
megbolondul benne a hal
2011. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert a halak látótere csak akkorára korlátozodik, mint maga az akvárium, belülről csak a saját tükörképeit látja, ezenfelül a folytonos körbe-körbe úszkálás az üveghez tapadva azt eredményezi, hogy az állat ledörzsöli a szemét, tehát megvakul, később bele is pusztulhat az igy elkapott fertőzésbe.
2011. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
12%
Aranyhalnak főleg káros. Ugyebár olyan buta, hogy körbe körbe megy mert elfelejti, hogy ott már volt. Olyan akváriumnak aminek pedig van sarka ott megáll időnként pihenni és ott is alszik(vagy áll/lebeg, régen voltak halaim, csak arra emlékszem, hogy náluk nincs szó szerinti alvás)
2011. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
4%

16:29!

Még a szemét is ledörzsöli?! Na ezt nem tudtam, butábbak a halak mint gondoltam.

2011. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

16:37


Nem feltétlenül van így, de előfordulhat. Teljesen megzavarodnak a gömbakváriumban, szegények. Nem tudnak ott tájékozódni.

2011. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Pl. Platypus jókat válaszolt.

2011. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 15. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Uhh, elhangzott néhány baromság...

"Ugyebár olyan buta, hogy körbe körbe megy mert elfelejti, hogy ott már volt." Látom, te sem sokat értesz a halakhoz. Egyáltalán nem buták és nem felejtik el, hogy ott már voltak. Fél év után is emlékeznek a búvóhelyekre, a kajásdoboz színére, hangokra. A megoldás nem ebben keresendő.

"Még a szemét is ledörzsöli?! Na ezt nem tudtam, butábbak a halak mint gondoltam."

Rosszul gondoltad. Ezt nem a butaság okozza, illetve az, de az emberi butaság. Mivel kis helyre zárják az állatot, ahol sem úszni, sem tájékozódni nem tud, természetes, hogy megsérül és elpusztul. Normális helyen ilyen nem történik. Erről nem a hal tehet.


A helyes válaszokat illetve a lényeget pedig leírta Platypus és még sokan mások a többi kérdésben, keresgélj egy kicsit!

2011. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az oké hogy betiltották.De eddíg miért engedték?Erre így hirtelen rájöttek hogy ez nem jó a halaknak?(miért csak most?)Nem olyan régen még nem volt betiltva.Persze teljesen támogatom a betiltását,de hogy erre csak nemrég jöttek rá,ez nekem magas.
2011. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttek, csak nem foglalkoztak vele. Az ország vezetőinek nincs idejük ilyenekkel foglalkozni, mikor lopniuk kell. Szerinted érdekli őket néhány hal sorsa és élete?

Most azért lettek meghozva ezek a törvények, mert a fejlettebb országokban régóta ez az alap, aztán égő volt ennyire elmaradottnak lenni.

A hozzáértő akvaristák viszont már 30 éve száműzték az otthonukból, a Horn-Zsilinszky könyvben is le volt írva, pedig az még idősebb is.

2011. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!