Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gyári tetőben a fénycsövet...

A gyári tetőben a fénycsövet ki lehet cserélni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék semmi mást csak a fénycsövet kicserélni,ez lehet,vagy mivel gyári nem tudom kiszedni belőle,és helyettesíteni mással?

Most egy 15W-os gyári fénycső van benne ezt szeretném lecserélni egy 15W-os növényes fénycsőre.


2011. dec. 1. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki lehet.

De ha egyedüli cső, akkor szerintem ne növényest vegyél bele. Azoknak napfényes nélkül elég hülye színük van.

Amúgy ha a gyári 15 w nem volt elég a növényeknek, attól hogy növényeset raksz bele, valamivel nyilván jobb lesz a helyzet, de ne várj csodát! 15 W, az 15W akármilyen a spektruma.

2011. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi nem említettem,hogy van mellette még egy fénycső ami ugyanúgy 15W-os :)
2011. dec. 1. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor jó a növényes. Biztos ki lehet cserélni, gondolom sima 45 cmes T8-as cső. Ha gyári, valószínűleg páramentes foglalatban van. Simán le kell róla csavarni, menetes.

Vagy nem, te látod :)

De tuti cserélhető.

2011. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Minden fénycsövet ki lehet cserélni, ki is kell egy éves használat után, meg tönkre is tudnak menni. A növényes cső nem alkalmas arra, hogy fényigényesebb növényeket tarts alatta, viszont némileg máshogy nőnek alatta a növények. Bokrosabbak, többet ágaznak el, a vörös fény nagyobb aránya miatt. Összességében viszont kevesebb fényed lesz, mert a növényes fénycsövek gyengébbek.
2011. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem most jelenleg egy 15W-os Hailea Fresh Water-em van.

Ha a növényes nem alkalmas a fényigényes növényekhez akkor mondjuk még 1 ilyen fénycső milyen lenne?

2011. dec. 1. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium?
2011. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szokott lenni egy-egy páravédő védő műanyag a két végén, azt előbb letekered, majd elforgatod a csövet 45 fokkal, úgy kijön.
2011. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az akvárium 54 literes,és 2x 15W-os világítást szeretnék bele.

Egyik fénycső Hailea Fresh Water,15W

A másik fénycső még nincs meg még tanácstalan vagyok hogy milyen legyen,először növényesre gondoltam,de már nem tudom,hogy milyet vegyek :)

2011. dec. 1. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó lesz növényes. Pl. sera v. hagen
2011. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!