Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kisméretü rajhalat...

Milyen kisméretü rajhalat ajánlotok egy 45 literes növényes aksiba?

Figyelt kérdés
Van benne 1 db hím bettám ami mellé szeretnék rajhalakat kb 8-10db-ot a lényeg hogy ne bántsa a növényeket egy picit se mert lassan egy fél éve dolgozok ezen a növényes aksin és már gyönyörűen benövényesedett meg minden :)(van CO2 nem tudom hogy ez baj lehet-e szerintem nem mert a betta még él:D)
2011. dec. 1. 18:35
 1/7 Platypus ***** válasza:
Ez necces ügy. A Betták általában békések más fajokkal, de 45 liter elég kicsi, hogy ha esetleg mégsem teljesen az, akkor vérfürdő legyen belőle. Meg ha eléri a maximális méretét, akkor még kajának is nézheti a legkisebb halakat, például a Borarasokat, amiket amúgy sokan ajánlanak növényesbe. Van még egy probléma, a Betta 27 fok fölött érzi jól magát, a növények viszont 24 fok alatt nőnek jól. És nem ártana tudni, pontosan milyen vized is van, mert ez alapvetően meghatározza, milyen hal érzi ott magát igazán jól.
2011. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ekkorába nanohalak lennének jók, de azokkal nem tudom, hogy jön ki a betta. A CO2-t pedig egy labirtkopoltyús, jó, hogy bírja, de egy ilyen kicsi akiban a lazacok könnyen CO2 mérgezést kaphatnak. Na mindegy, azt majd úgyis látod, hogy érzik magukat. Ha pipálnak, kiveszed a CO2-t, aztjóvan.

Nálam törperazbóra fajok vannak, és nagyon jópofák. Érdekes, hogy amíg galaxyval voltak együtt. nagyon félénkek voltak, aztán meg mikor nem, akkor meg nagyon felbátorodtak. De bettám még nem volt, azzal nem tudom, kijönnének-e.

Szerintem a hengeli razbórák is szépek, szóba jöhet még az amandalazac, vagy az endlerguppi is

2011. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4db törpeszívóharcsa.
2011. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az aztán rajhal :DD
2011. dec. 1. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
hát társas, de legalább nem eszi meg a betta - most mit mondjak, lehet hogy a neonhalat se eszi meg, de annak meg kicsi a 45 liter
2011. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

A törpe szívóharcsa tényleg rajhal, csak kevesen biztosítják az igényeit. Nézd meg, egyetlen merítéssel mennyit fogtak:

http://www.youtube.com/watch?v=ilnitMs1LRk

Egyébként megfontolandó lehetőség, mert az életmódja miatt nem tartozik a Betták kedvenc célpontjai közé, és sokféle vízminőséghez képes alkalmazkodni.

2011. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a bettát kiveszed, akkor tarthatod ezeket:

[link]

2011. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!