Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a növényemmel?

Mi történt a növényemmel?

Figyelt kérdés

Egy pár tő vallisneria spiralisról van szó. Tegnap este raktam be az akváriumba, akkor még szép volt meg minden...


Mára viszont el pár levele elsárgult kicsit... néhány elvékonyodott, kilyukadt...


Mi lehet a baj?


Úgy tudtam, el van kevés fénnyel is. 2db 10 wattos halogén lámpám van 30 literes akváriumban...


Lehet az ok tápanyag hiány ilyen gyorsan? Mert úgy tudtam, hogy a növények egy darabig elvannak a kereskedésben kapott tápanyaggal egy ideig...


2011. dec. 2. 08:47
 1/8 Daphina ***** válasza:

Éjszaka általában nem eshet bajuk a növényeknek...

Esetleg nincs sok csigád vagy valami növényevő halad? Bár 30literre nem hiszem...

2011. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még nincs benne élőlény... most indítom be. Lehet attól, hogy még nem zajlott le a nitrogén ciklus? Van ammónia és nitrit is... azok bántják?
2011. dec. 2. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
ilyen gyorsan nem döglik meg, hát nem tudom, lehet mikor hoztad megfázott.
2011. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nem döglött meg.. még... de szerintem csúnyább mint tegnap... mindjárt mutatok képet.
2011. dec. 2. 08:58
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak az átültetés miatt. Pl gyökerek sérültek, vagy a vízparaméterekben nagy a változás. Vagy a hidegben való szállítás. A csúnya leveleket szedd, le, azoknak már úgyis mindegy, és csak rohadni fognak. Szerintem helyre jön pár hét alatt.
2011. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

most így néz ki: [link] ez így normális?


a gyökerei nem voltak túl szépek, ezt sajnos a boltban nem látni, csak otthon amikor kiszedem a kerámia gyűrűből... kiszedtem onnan a rothadtakat, barnákat, az épekből kicsit visszavágtam, hogy ültethető legyen. De volt olyan is, aminek abszolút nem volt gyökere még. Nem is volt benne barna levél mielőtt beültettem, mert akkor azt is leszedtem volna..

2011. dec. 2. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Rosszul vannak elültetve,csak a gyökereket szabad betemetni
2011. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

csak a gyökerek vannak. Kivéve azok, amiknél nem volt egyáltalán gyökér...


A másik akváriumomban ugyanez a faj (csak másik boltból) jól megvan.

2011. dec. 2. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!