Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sorrendben helyezzem...

Milyen sorrendben helyezzem el a szűrőanyagokat a külső szűrőmbe?

Figyelt kérdés
3 részes. Gyárilag adtak legalulra egy szivacsot, középre siporaxot, biopurt vagy sima kerámiát. nem tudom eldönteni hogy melyik. felülre meg ilyen wattaszerű szivacsot. ezek igy jók?
2011. dec. 2. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy alul lávakő zuzalék, középen siporax, és felül szivacs + rajta volt az a vattaszerű lap, de az 3 hónap mulva szétmállott, akkor raktam helyette perlonvattát, aztán a vattát, mikor szétszedem ki szoktam dobni, rakok mindig újat. De kb 3 havonta szedem szét.


A többi cuccot, ami benne van azt csak át szoktam mosni.


De indítás előtt is mosd át, mert a siporax is engedhet magából ilyen fehér port, azt nem akarod, hogy belefújja az akváriumba.

2011. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen.

Nálam úgy van, hogy legalul, a kosarak alatt kerámiagyűrű (áramlás megtörése). Legalsóban durva szivacs (fizikai szűrés), középsőben lávakő biológiai szűrés), felsőben lávakő + finomabb (biológiai), vékonyabb szivacs és egy réteg perlonvatta (legapróbb részecskék kiszűrése, hogy a rotor ne legyen zaccos).

Valószínűleg amit kaptál csak sima kerámiagyűrű, ami biológiai szűrést alig végez, én azt a kosarak alá tenném, hogy megtörje az áramlást és egyenletesen oszoljon el a víz. Persze nem kell az egész kosár alatti részt kitöltenie. ha mégis siporak lenne, akkor mehet a középső kosárba. Amúgy milyen szűrő?

2011. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Atman CF-800
2011. dec. 2. 21:32
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi infókat
2011. dec. 2. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
az állat. nekem is ilyen van, igaz én nem kaptam semmit hozzá, csak a szivacsokat.
2011. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!