Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium üveg feketítése...

Akvárium üveg feketítése belülről, hogyan?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: a szűrést úgy sikerült kitalálni, hogy egy szűrőakvárium lesz benne az akváriumban. Csakhogy az üvegét le kéne festeni, vagy takarni, hogy ne legyen ronda a sok szűrőanyag.

Sajnos háttér készítésre már nincs idő, festéket meg, úgy tudom, nem lehet használni, az öntapadós tapéta meg leázik. Szóval arra gondoltam, hogy egy fekete nejlont (vastag sitteszsák)FBS-sel ráragaszok. Egész szépen lehet ragasztani egy telefonkártya segítségével, egy kisebb üvegtáblán kipróbáltam. Szerintetek?

Ha lenne más, ötlet szívesen venném.


2011. dec. 3. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél öntapadós fóliát. Hogy ázna már le? Belülről is tapétáztam már le vele akváriumot.

Pl ezeket, ez fekete:

[link]

Ez világoskék:

[link]


Ilyennel: [link]

Itt a műanyag öntapadók.

Az Oracal fóliának olyan 400 Ft métere. Vizesen felragaszthatod, hogy ne legyen buborékos,

de utána hagyni kell száradni fél napot.

Ezeken a helyeken van Panton bolt:

[link]


Nem ázhat le, ezeket a fóliákat kültérre használják reklámtáblákhoz. Az más kérdés, hogy én akváriumba is kipróbáltam. És nem döglenek meg tőle a halak, valszeg nem oldódik ki belőle semmi. De a világoskékre eléggé tapad a zöldalga. A feketére egyáltalán nem.

2011. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt. Amit én próbáltam az pikkpakk leázott, de az nem ilyen volt. Mondjuk úgy fennmaradt, hogy körbedolgoztam FBS-sel, de az ugye nem életbiztosítás. Utánanézek, köszi.
2011. dec. 3. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Fekete sziló + spatula. Lekened és kész. Örök darab. Mocskos meló de működik.
2011. dec. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de azt utána le nem lehet robbantani, nem?
2011. dec. 4. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű, de azért borotvapengével le lehet vágni.
2011. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fehér szilót se tudom pengével levágni, pedig csak a hátteremet szedtem ki. Egy csíkban most látszik a helye. Le fogom vakarászni majd, de sok idő lesz.


Egy teljes nagy üveget levakarni tisztára, azt nem vállalnám be :) A matricát lehúzni sokkal egyszerűbb, ha megúnod a színét.


Létezik valamilyen szer, ami képes leszedni a szilikonmaradványokat, miután levakartad pengével. De sajnos nem tudom mi volt a neve, régen láttam neten.

2011. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!