Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumban lehet...

Mekkora akváriumban lehet tartani 2 aranyhalat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
200l alatt nem érdemes. Mert nem fejlődnek ki teljesen. Nekem egy 300l-ben van 2db. Kisebb akváriumban a halak sem nőnek meg.
2011. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
200-250
2011. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Elenaaa ***** válasza:
18%

Kisebb szobaverziók nagyszerűen elvannak 10 literen. Nekem 3 db. 10 centis volt 10 literes akváriumban, és jól voltak. Ha kertit akarsz, akkor határ a csillagos ég.

Szóval a lényeg, hogy mekkora.

2011. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elenaaa, te tudod egyáltalán, hogy mit beszélsz?

Nincs olyan, hogy szobaverzió, az aranyhal faja a Carassius auratus, ami megfelelő körülmények között 20-35 cm-re nő. Persze, ha a saját ürülékében fuldoklik, amit te boldogságnak nevezel, nem tudnak kifejlődni.

Állatvédelmi törvény szerint 30 liter alatt nem tarthatsz halat.

De amúgy fogalmad sem lehet róla, hogy mekkora az "akváriumod", mert 10 kólásflakonban nem élnek évekig, sőt még hetekig sem aranyhalak.

2011. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*5 kólásflakon, nem 10.

Illetve, ha csak voltak, gondolom nem 20 évesen pusztultak el, ami az átlagos életkoruk lenne.

2011. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Elenaaa ***** válasza:
23%

Kedves Murr!

Nem nagy aranyhalakról van szó, csak kicsikről, egészen picikről. Amiket ekkorára nemesítettek. Nem tudom, ismered-e.

Ja, kb. 5 éve vannak halaim, a családomnak 3 generáció óta. Csak-csak tudok valamit a témában.

Amúgy a "kis akvárium" és a "tisztítatlan akvárium" között van különbség... Lehet neked nem jött le...

A halak pedig végül el lettek adva, nem tudom meddig éltek, de nálunk 2 évet. És nagyszerűen voltak.

Szerintem ott a baj, hogy én valami szobahalról beszélek (ami a halasszakértő szerint sem nő 10 centinél nagyobbra) te pedig igazi aranyhalról.

Rosszul értettem a kérdést, úgy látom, tehát bocs!

2011. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zolka99 ***** válasza:

"Nekem 3 db. 10 centis volt 10 literes akváriumban"

A 10 cm olyan kicsi ?

2011. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Darkkingdom ***** válasza:
0%
Elenaaa teljesen igazad van,nagyon jól megmondtad!Teljesen melletted állok!Nyavajognak itt a 200literes vizről mert úgyérzi jól magát,haggyuk már ezek a tenyészett halak életükben nem láttak ennyi vizet!
2012. jan. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gyerekek azért nagyon nem mindegy milyen fajta aranyhalat tart az illető! Én tartottam kis növésű fátyolfarkú aranyhalakat (5-6 centisre nőttek) 72 literes akváriumban 5-öt. Az állatkeres ismerősöm szerint 10-et is simán elbírt volna az aki abból a fajtából. De pl egy közönséges aranyhalat ami könnyen megnő 30 centisre is talán egyet ha rakhattam volna bele. Tetszik érteni?
2013. márc. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!