Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit javasoltok?

Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Most takarítottam ki az akváirumot, eléggé elhanyagoltam, leszedtem az egész vizet.. 3 cm vastag homok van alján... csak az maradt.. aztán vissza töltöttem az egészet.. ilyen teljes vízcserénél, kell ugye clortalanító, akk veszek algagátlót, meg növénytápot...


van ,még 1 cucc ha jól emlékszem régről.. nagyobb takarítás után teljes vízcserénél kell valami vízelőkészítő is nem?


2011. dec. 5. 04:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A homokot mosd át vödörben. Az akváriumot mikor üres mosd ki ecetes szivaccsal, aztán vizes szivaccsal.

Önsd vissza a homokot és töltsd fel vízzel.


Indítsd be a szűrőt, első pár napban nem kell hogy menjen a lámpa, utána felkepcsolhatod, vegyél bele növényeket és várj kb 2 hetet, aztán rakhatsz bele halakat. Ennyi.


Vagy most a halaid vödörben vannak?

Mert akkor más a helyzet. Akkor csak a saját vizükkel együtt öntsd át őket és kész - de a homokot előtte még átmoshatod ha úgy látod, hogy koszos.

2011. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet venni vízelőkészítőt, de az csak arra való, ha nincs időd (1 nap) állni hagyni a vizet.


Akkor csak elkevered a vízelőkészítőt egy vödörbe vízzel, és 10 perc mulva öntheted a halak fejére.

2011. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekesnek találom, apukám elment vett ilyen vizelőkészítőt, azt mondta srác h akkor clortalanító nem kell bele, mert az benne van vízelőkészítőbe, meg algagátló sem, ez nem nagy hülyeség? nem lenne a pénze ellensége... mondaná akk inkább hogy vegyek mindenből..
2011. dec. 5. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!