Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kertitóba jégtörés?

Kertitóba jégtörés?

Figyelt kérdés
télen a kertitón felkell törni a jeget, mert én felszoktam és döglenek a halak...
2011. dec. 5. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

akkor döglenek ha feltöröd,vagy akkor,ha nem?

ha akkor,ha feltöröd,akkor szerintem ne törd fel,gondolom olyankor úgyse fürödtök benne,és a halaknak meg a jég szigetel a hideg ellen

2011. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:

elvileg nem szabadna törni mert megzavarod a nyugalmukat plusz erős lökéshullám keletkezik a vízben.

nekem volt hogy 1 hónapig vagy még tovább be volt fagyva,előtte óvatosan törtem a jeget de nem aggódtam mert 195cm mély a víz.

milyen halaid vannak amik doglenek?

milyen mély a vized?

hogy néz ki a döglött halad,van rajta valami észre vehető akármi ami a halálát okozhatta?


egy nem mélyre állított tólevegőztetővel meg lehet oldani hogy ne vagyon be,vagy egy kis szökőkút működtetésével.

2011. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
aranyhalak, a dögök felvannak fúvódva, 1méteres a viz, max kicsit mélyebb...
2011. dec. 5. 15:10
 4/14 dirtboy ***** válasza:

hát nem tudom,lehet hogy csak döglötten a vízben eltöltött idő miatt fúvódtak fel,nem tudom.

halbetegség még nem volt nálad egyszer sem?

ne törd a jeget vagy csak egy ponton de ott sűrűn hogy ne tudjon vastag lenni és akkor nincs nagy dübögés plusz nincs nagy víznyomás.

ha még utána is döglődnek akkor valami betegség lehet a háttérben és az télen nem valami jó.

esetleg piócáid nem lehetnek a vízben?

2011. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Természetesen törni kell, ha be van fagyva nincs gázcsere, megfullad az összes halad.

Most szerintem az lehet a probléma, hogy nem elég mély a tó, valamint nem elég az iszap az alján, nem tudnak vermelni a halak. Legalább 120-nak kellene lennie, de jó, ha több, mondjuk 150.

2011. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hány köbméteres amúgy? És mennyi hal van benne?
2011. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 dirtboy ***** válasza:
46%
a halak nem vermelnek,szépen lassan úsznak a tó alján,a légzésük anyagcseréjük lelassul.
2011. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
figyelj barátom apjánál a tó 1,7 méter mély és kb 3x4méteres és abba is töri a jeget, mert megfulladnának a halak, de van középen nádból egy kis úszó sziget, ami átengedi a levegőt valamennyire. Na és itt is megfagynak télen az aranyhalak. Az ezüstkárászok viszont nem, azok még szaporodnak is.
2011. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dirtboy ***** válasza:

nem tudom miféle halatok van

biztos hogy kerti tóba való és nem akváriumi?

olvastam más sokszor ezzel foglalkozó topikokat de ilyen hogy megfagynak az aranyhalak ilyen nem volt sehol.

nálam sem volt még egy áldozat sem a tél miatt meg a közelben lévő 5 kerti tavasnak sem volt még ilyen problémájuk hogy megfagynának az aranyhalaik.


a nád száron keresztül történő gáz távoztatás tényleg nem hülyeség különben.

2011. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szomszéd már 2x hozott bele aranyhalat. Ezek nagy ilyen 15 centis aranyhalak voltak. Csak 3db-ot hozott és nyáron még ott napoztak a víz tetején, lehetett néha látni őket, ahogy felbukkannak. Van egy pad a tó szélén, néha kiülök oda és lesem a halakat :)

De idén nyáron már nem voltak sehol, a hullákat gondolom a kárászok megették, mert az is eltűnt.


Vagy gondolod, hogy ott vannak, csak egész nyáron el voltak bújva? :) Senki se látta őket.

2011. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!