Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium. Jók lesznek...

Tengeri akvárium. Jók lesznek ezek bele?

Figyelt kérdés

lehabzó: [link]

áramoltató: [link]

világítás: [link]

aljzat: [link]

eledel: [link]

sósűrűségmérő: [link]

tengeri só: [link]

korallok:zöld csodakorall: [link]

Montipora sp.: [link]

élőkő: [link]

bohóchal: [link]

pizsamás kardinálishal: [link]

sárga farkú korallsügér: [link]

remeterák: [link]

tengeri csillag: [link]


Építőjellegű kritikákat elfogadok és kérek is..Kérlek segítsetek Csak 5 éve vannak édesvízi halaim azokat már eléggé kitapasztaltam a tartásukat,most megpróbálkoznék ezzel is..Köszönöm..:)


2011. dec. 5. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Hány literes akváriumhoz?
2011. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egy ötletem. Menj be valamikor a 1077 Budapest, Wesselény u. 23.-ba, és ott a néni elmond neked mindent sec perc alatt, és körbe is nézhetsz. Ott is vannak szép akváriumok.


120 liter alatt ne nagyon gondolkodj.

Előszőr kell venni egy jó lehabzót, ami nem 5 ezer Ft, inkább 50. Biztos lehet olcsóbban is, én használtan 15 ezerért vettem.


Kell egy ozmó készülék, én azt is használtan vettem 15 ezerért.


Kell bele só,

kell talaj (a talajba lehet nyomni baktérium ampullát).

és lámpa (egy kékes fényű 20 000 K-s és egy lilás-fehér fényű 12 000 Kelvines cső).


Az akvárium 10%-a legyen élőkő. Pl egy 120-asba 12 kiló kell, ha kilója 5ezer, az úgy drága lesz, de csinálhatod, hogy a felének egy olcsóbb száraz követ veszel. Idővel arra is át fog menni az élet, meg a mészalga.


Ha ez mind megvan. Eztán vársz 1 hónapot.

Először lesz barna algád, aztán zöld. Miután az algaváltás lecsengett, rakhatsz 2 halat, egy bohócot és egy kék sárga sügért. Kicsit később mondjuk 3 garnélát és egy remeterákot. KB ennyi.


Ha többet raksz, valószínű hogy leterhelik a vizet és megdöglik 1-1 hal.


És lehet bele tenni sokféle anemónát és lágykorallt bármikor.



A kő korallok valamivel igényesebbek, azoknak kell kalcium is ha jól tudom, meg több fény és a só keverési arányát is nagyon pontosan be kell állítani nekik, ha párolog a víz, gyorsan hozzáönteni, meg ilyenek.


Ozmo víz meg azért kell, mert ha csapvízzel kevered a tengert, akkor a halak betegek lehetnek attól hogy túl kemény a víz, és a lágy korallok ki se nyílnak benne. Talán még a lapanemóna kinyílik, de az pont nem egy olyan szép darab.

2011. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!