Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja ennek a törpe szívóhar...

Mi baja ennek a törpe szívóharcsának?

Figyelt kérdés

[link]


A kép kicsit homályos, de a lényeg látszik... Olyan nagy a pocakja és nem csinál semmit. Ez mitől van? csak sokat evett és emészt, vagy valami baja van?


2011. dec. 6. 14:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jól van lakva !Nálam mind a 6 nak ilyen a pocakja .Amíg szépen takarít addig nincs baja.
2011. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Platypus ***** válasza:
Szerintem ez nem normális. A hal túl fiatal, még nem is ivarérett, és az Otok nagyon ritkán ikrásodnak akváriumban. Előfordult már, tehát nem lehetetlen, de kivételes ritkaság. Nem is szimpla jóllakottság, nem szabadna ekkorának lennie akkor sem, ha hülyére zabálják magukat. Ez valami probléma mindenképpen. Ha szerencséd van, akkor csak az emésztésük rendetlenkedik, és egy diéta rendbe rakja. De ha mondjuk ez egy fertőzés, akkor nem sok esélye van a haladnak a hosszú életre.
2011. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

hát én úgy láttam interneten, hogy nem ritkaság, hogy az otok szaporodnak akváriumban. youtubeon is nagyon sok videó van róla.


És azt is olvastam, hogy általában a vízcsere után szokott ez megtörténni, a kis hőmérséklet változás és a száraz-esős évszak szerű vízminőség változás miatt. Én épp előtte egy nappal cseréltem 20% vizet.

2011. dec. 7. 13:10
 14/19 A kérdező kommentje:

[link]


ugyan így néz ki az enyém is, mint ezeken a képeken a "mamák"

2011. dec. 7. 13:12
 15/19 A kérdező kommentje:
ja, és honnan vetted azt hogy túl fiatal? Nem mondtam mennyi idős... csak nálam lehúzott már több mint fél évet... márciusban kaptam. És nem én vagyok az első gazdája...
2011. dec. 7. 13:28
 16/19 Platypus ***** válasza:

Nagy a szeme, innen látszik az életkora, vagy legalábbis a fejlettségi állapota. A tiéd nem elég fejlett még. A guglis képeken főleg más Otocinclus fajok vannak, csak az affinis képeihez hasonlítsd a tiédet.

Nem mondom, hogy kizárt az ikrásság, de elég valószínűtlen. Ha mégis az, és felneveled a piciket, akkor sztár lesz belőled a hazai akvaristák között. Amíg nem látod a jellegzetes ikrázó pozíciót, ne igyál előre a medve bőrére. Nem szabad elfelejteni, hogy a bélproblémák nagyon gyakoriak(az Otok nagy százaléka így végzi), míg az ikrázás csak tökéletes vízminőség és lágy víz mellett fordul elő, változatos táplálásnál. A bolti Otocinclusok szinte kivétel nélkül vadon fogottak, mert így egyszerűbb mint a tenyészteni.

2011. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

hát pedig már több mint egy éves... és ez nem affinis... legalábbis nem ezen a néven vette akitől kaptam... majd később beviszem a boltba és kiderül...


mellesleg nem hiszem, hogy sztár lennék hazai akvaristák között, mert nagyon sok írás van neten, hogy sokan nevelnek... ja, meg mert nem is Magyarországon élek :D

2011. dec. 7. 14:26
 18/19 A kérdező kommentje:

meg egyébként sem ragaszkodom én az ikrás verzióhoz


de az tuti, hogy nagy baja nem lehet, mert ugyanúgy viselkedik mint eddig... volt már olyan halam pár éve, aminek bélgyulladása volt és az teljesen máshogy nézett ki és viselkedett...

2011. dec. 7. 14:29
 19/19 Platypus ***** válasza:
Egyébként az Otoknak is vannak pikkelyeik. Némelyik harcsa csupasz, másoknak összenőtt, elcsontosodott pikkelyeik vannak, amiket pajzsoknak nevezünk. Az Otoknak valahol félúton van a hagyományos pikkely és a páncélos harcsák pajzsa között. Ha érdekel, küldök egy fotót, ahol látszik. Egyszer láttam hasvízkóros Oto-t, úgy nézett ki, mint egy toboz.
2011. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!