Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halpusztulás szűrő miatt?

Halpusztulás szűrő miatt?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy Atman cf1000 -et a 160 literes akváriumba. be is lett szerelve, minden ok, előtte átöblítettem, szűrőanyagokat is meg mindent. de a mikor betettük, láttuk, h a belsővel együtt jó nagy tornádót vagy örvényt csináltak... fel is tettem ezzel kapcs itt egy kérdést, aztán gyengébbre állítottam a belsőt és megfordítottam az esőztetőt, h a másik irányba nyomassa a vizet. így is erős, de valamivel jobb lett, a halak kimerészkedtek az egyik sarokból ahova addig elbújtak.

de kb 5 perc múlva, már láttam is egy felfordult, felpuffadt vörösneont.

na, biztos a stressz miatt, egy napra elsötétítettem nekik, hátha megnyugszanak. ma jövök haza kb 10 perce megint látom, h imbolyogva úszik egy hal, fel van puffadva és alig bír a hasán maradni, mindig hátra fordul, közben ide-oda táncol.

a szűrőben lehetett valami, nem mostam el elég jól? vagy az új táp ártott meg? vipagrant kaptak, aminek nagy a "szemcsemérete", megfulladtak? dehát amíg elsötétítés volt nem kaptak enni. a vitorlások sem vérengző típusok, ők sem hiszem h lehetnek. vagy úszóhólyag problémájuk van? az mitől alakul ki?

és még valami: amikor betettük a külső szűrőt, a belsőt is átöblítettem egy kicsit csapvízben... tudom, h rosszul tettem, de már ideges voltam, sietni akartam... persze ez nem mentség. no mindegy, de ha a belsőben kipusztultak a bacik, a külsőben meg még nem tudtak elszaporodni, akkor lehet ammónia mérgezés is, ugye? cseréljek vizet?



2011. dec. 6. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyél vízelőkészítőt és tegyél a vízbe mert kimostad a bacikat
2011. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne ne ne. Nem kell víz előkészítő csak a bacik miatt. Szegény bacikra annyi mindent rá lehet fogni hogy csak na.Szűrő lett cserélve és nem a víz. Túl erős áramlású víz útjába érve esetleg kaphattak egy ütést a halak, és a neonok egyébként is stresszes halak. Amónia mérgezés 160 literben nem ennyire gyors. Figyeld a halakat, de szerintem a túl erős sodrás nem tesz nekik jót.
2011. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hm. Összesen így hány liter/óra a vízforgatás? És mennyi és milyen halaid vannak?

Nem szabad túlzásba vinni a vízforgatást (a szűrést viszont igen!), mert azért az is árthat.

Ez a hirtelen halpusztulás, meg ezek a tünetek nekem nem ammóniamérgezésre utalnak, vagyis nem csak kifejezetten arra. Egy ekkora akváriumnak normális telepítés mellett kell lennie akkora tartalékának, hogy ne legyenek ilyen problémák. Márpediglen a leírásodból arra következtetek, hogy mindent jól csinálsz.


Amik a tippeim: A hirtelen változás okozhat stresszt, ami pedig előhozza a lappangó betegségeket. Így mondjuk egy sokkal régebben lezajlott betegség (akár még a kereskedésben) újra előjöhet.

Erre ráerősít a szűrőbacik számának megcsappanása is.

Vagy nem tudom, milyen aljzatod van, de ha meg lett bolygatva (és előtte nem volt), akkor rengeteg ammónia szabadulhat fel. Vízcseréket, aljzatpórszívózást milyen gyakran csinálsz?

A másik, hogy a Vipan egy jó minőségű táp, de hagyd abba az etetését, mert az is lehet romlott, vagy lehet vele bármilyen probléma. Fagyasztottal nem szoktál etetni? Érdemes lenne.


Viszont ezek együttesen is okozhatnak problémát, lehet, hogy több tényező játszott szerepet a pusztulásban.


Csinálj most egy 20%-os vízcserét, használj bacikultúrát, és egyszerre mindig csak egy dolgon változtass, majd figyeld a változást!

2011. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi. akkor még ma lecserélem, 20% ot nem tudok, csak egy vödör vizem van készenlétben.

amúgy 2 vitorlásom van és volt 19 neon neonom, de most ugye már csak 17. plusz még 3 anci, de ők még kicsik.

heti 15-20%-os cserét szoktam csinálni. és most h mondod, tényleg jobban megbolygattam az aljzatot, mint szoktam.

és most az elméletben lezajló szűrés az 1000l/h + a belső ami 220-570l/h és ez nagy lyukra van állítva.

2011. dec. 6. 20:44
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és köszi :)
2011. dec. 6. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

Ez már a felső plafon, majd jobb lesz ha beállt a külső szűrő, le fogja kicsit fojtani magát. Addig szerintem a belsőt állítsd kisebbre, 160 literre összesen 1000 liter/óra bőven elég, hacsak nincs nagyon dúsan növényesített akváriumod. Mondjuk jobb lenne, ha a külsőből tudnál visszavenni, úgy a felére (ideálisabb szűrés szempontjából is), vagy legalább megtörni az áramlást, hogy ne csináljon túl nagy vihart. A vízforgatást ilyen hirtelen megháromszorozni eléggé drasztikus, nem csoda, hogy nem viselik jól a halak.

2011. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!