Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez így jó?

Szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés
54l-es akváriumba: 11 neonhal, 4 guppi
2011. dec. 7. 02:48
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát, sajna még guppik nélkül is kicsi az akváriumod a neonok ideális tartásához.Ezek az apró halacskák viszonylag nagy mozgásteret igényelnek, nem mondom, hogy lehetetlen őket 50 literben nevelni, de jobb lenne mást választani, amíg nincs egy nagyobb akvárium.Ha mégis szeretnél belőlük, akkor max 8db és semmi más.A guppiknak viszont jó lenne, melléjük sem igen tehetnél mást, mert a szaporulattal is számolnod kell. [link]
2011. dec. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább azt javasolnám, hogy legyen 8 parázslazac és 4 guppi.
2011. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

54 liter már megfelelne 10 neonnak, ha nem tennél melléjük semmit, abszolut nem kínzás, bár sokkal látványosabban úsznak pl. 100 literben. 30 literben már kezdődik az az eset, hogy a szép csapathalak szanaszét verődve úszkálnak az akváriumban, túl kevés a hely a csapatos úszáshoz, és ilyenkor össze vannak zavarodva. Szerintem az akvaristák innen állapították meg.

54 literben már úgy vettem észre rendesen csapatba verődnek

ez pl. egy 54 literes biotóp:

http://www.youtube.com/watch?v=mpQbSgGSihw

2011. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=vwBKTiiLI48&feature=related

itt látható, hogy 220 literesben sem úsznak "összetettebben". Én ezt mondom, és szerintem az 54litres a minimum, tartottam már neonokat, kevesebbe énsem tartanék. A díszhal info 70 litert ír.oké

Persze egy szép növényzetet is megérdemelnek

2011. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!