Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Perlonvatta csere?

Daphina kérdése:

Perlonvatta csere?

Figyelt kérdés
Tetratec EX600 szűrőmbe muszály hozzá való perlonvattát venni, vagy van rá más alternatíva is?

2011. dec. 11. 11:58
 1/4 Platypus ***** válasza:
Ha sikerül találnod egy olyan típust, ami szépen lapra van préselve, abból kivághatod egy éles kisollóval a megfelelő formát. Én még nem találtam ilyet, pedig nagyon kéne, mert 1000 Ft-ba kerül egy két darabos csomag a gyáriból.
2011. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én sera nem formára préselt vattára gondoltam, csak nem töltené ki szerintem teljesen a formát, vagy beszívná a szűrő, vagy nem jól gondolom?

2011. dec. 11. 13:11
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ebben a szűrőben a perlonvattát csak egy laza rács választja el a rotortól. Én nem kockáztatok a nem préselt vattával, ha elszabadul egy szál, az simán a rotorra tekeredik. Annál meg többe fájt a szűrő, hogy ezzel kockáztassam. De annyira nem értek hozzá, nem tudom felmérni, mennyire reális ez a kockázat. Lehet, hogy ha egy kicsit variálnál a sorrenden, és az egyik szivacsot beraknád a vatta után, akkor stabilan a helyén tartaná és úgy működne.
2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy vékony szivacs lapot kell tenni a sima perlonvatta fölé és akkor nem szívja be. Én úgy szoktam.


Nekem Atman szűrőm van, abba volt gyárilag egy szivacs lap is szerencsére. Ha a tietekbe nincs, hát nem tudom, talán ilyen mattenszűrő szivacslapot kéne venni, pl aqua depóban, bár tudom, hogy az is drága :/

2011. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!