Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie csere?

Border collie csere?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos border collie szuka kutyusom, akit bár nagyon szeretek, az utóbbi időben egyre gyakrabban gondolkodom rajta, hogy talán más helyen jobb dolga lenne..nem arról van szó, hogy verjük,vagy nem adunk neki enni, mert ez nem igaz. A legjobb minőségű tápot kapja, külön főzünk neki sokszor, amikor csak tehetem sétálni viszem, de úgy érzem ez nem elég. Borzasztóan megbántam, hogy ezt a fajtát választottam, mert napközben reggel 7-től délután 3-ig egyedül van itthon, és bár van egy másik 6 éves keverék kutyánk, a border elszeparáltan egy kb. 10 négyzetméteres elkerített kennelben van addíg (ahol persze van háza, játékai, friss vize, stb..) Tudom-tudom, óriási felelőtlenség volt ez tőlem, kövezzetek meg, nagyon mérges vagyok én magamra is, de úgy érzem, nem tudok eleget foglalkozni vele, amennyit ő igényelne..ebből fakadóan jópárszor okozott már galibát a kertben, rágott szét dolgokat, amiért a család többi tagja is nagyon megbánta a bordert, bár mind nagyon szeretjük, én mégis sajnálom..

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes lenne eladnom, vagy lecserélni egy kevesebb foglalkozást igénylő kutyára? Magával az eltartással nincs probléma, igyekszünk mindent megadni neki, épp csak az a plusz foglalkozás és figyelem hiányzik, amit egy border igényelne :S

Úgy gondoltam, hamarosan elmegyek vele kutyasuliba is hátha változik valami...


2010. ápr. 7. 21:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Most olyan hú de divatos lett a border collie, ezért vetted? Szólj a fajtamentőknek, hátha segítenek!
2010. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

nem, nem a divatossága fogott meg, inkább az inteligenciája, a kutya-divatot nem nagyon figyelem..

Én h***e hiába olvastam el róla egy csomó szakirodalmat, és gondoltam, hogy felkészült vagyok, képes vagyok kielégíteni az igényeit..nem így lett, nagyon haragszom magamra, főleg, mert nagyon érdeklődő, és látom a kis pofiján, hogy bármire képes..viszont közbejöttek olyan dolgok időközben, ami miatt jóval kevesebb időm jut rá!!

2010. ápr. 7. 21:29
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Ne add el, ne cseréld el.. Szimplán ADD ÖRÖKBE olyan embernek aki tud róla gondoskodni.. Neked nem való kutya, max plüssből! Mi az h lecserélni? Ha ezt nem írtad volna még azt mondom legalább beláttad h hibáztál.. DE ÍGY?! És mi lesz ha a másik kutyus is ilyen aktív lesz? Egy kutyának se jó ennyi idő bezártság egy kennelbe :S :( Elhiszem h próbálsz segíteni rajta de még ebből is a pénzt vagy egy másik kutyát látni.. :S Ez szomorú!
2010. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Doruss ***** válasza:
89%
Az egyetlen baj az, hogy kis helyen van. Biztos nem tudod napközbenre kiengedni? Tudom milyen nehéz eladni egy kutyát, én nem bírnám megtenni. Egyébként szerintem így sincs semmi baj vele, nem hiszem, hogy el kéne adnod, sztem csak nagyobb hely kell neki nappalra.
2010. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
jajdehogy, félreértettél, nem a pénzt látom benne,az egyáltalán nem érdekel most, csak a lányom ragaszkodik mindenképpen ahhoz, hogy kutyája legyen, de én valami kevésbé aktívabb fajtára gondoltam, mint mondjuk egy shapei.. Azt kétlem, hogy egy plüss kutya való csak nekem, mert gyermekkoromban is volt kutyám, sőt, versenyekre is jártam vele, épp csak azt a pluszt nem tudom nyújtani, amit egy border igenis igényel..tisztában vagyok vele, hogy ez csakis az én felelőtlenségemből és meggondolatlanságomból fakad!
2010. ápr. 7. 21:36
 6/22 A kérdező kommentje:

a helyet hamarosan meg tudjuk oldani, a ház előtt van egy nagyobb elkerített rész, ahol az idősebb kutyával lehetne, egy ideje ott is volt, de napközben az elektromos kapu rendszerét teljesen szétrágta, így most azt kell megszerelni.. 1 hónapon belül biztos leszámoljuk a kennelt, az csak ideiglenes..

Nekem is összeszorul a szívem, ha az eladásra kell gondolnom, ezért is próbálom a helyzetet valahogy orvosolni, hogy maradhasson, de elsősorban az ő igényeit tartom szemelőtt!

2010. ápr. 7. 21:39
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kellene b@sztatni a kérdezőt, van elég baja a hiperaktív kutyájával, másrészt nagyon önkritikusan, jól prezentálva a problémát kért tanácsot tőlünk.


A kérdésedre annyit tudok válaszolni, hogy elajándékozni egy ilyen kutyust egy perc alatt lehet, de hogy kapsz-e érte valami neked tetszőt, abban már nem vagyok biztos.

2010. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értem ,vannak más kutyáik is,minek még egy?Ha azzal is baj lesz,megy cserére?

Ivartalaníttasd és add örökbe,ez az egyetlen felelősségteljes döntés ebben a helyzetben.

Ha elcseréled,jó eséllyel egy szaporítóhoz kerül.

2010. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
én sharpei-t tuti nem vennék gyerek mellé, ugyanolyan, mint a csaucsau, zárkózott, és nem szereti, ha b.sztatják. Mellesleg harci kutya.
2010. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép dolog hogy beismered a hibád. (nem kidobod a kocsiból a kutyát, mert nem olyan mint amilyet akarunk, meg ez rossz,meg kezelhetetlen).
2010. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!