Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy sziámi harcoshalat...

Kaptam egy sziámi harcoshalat ajándékba. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Milyen akváriumba tegyem? Mik kellenek neki? Mit egyen? Segítsetek, mert nem értek hozzájuk.
2009. máj. 16. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
Hát elég hülye aki csak úgy odaadott neked egy halat egy zacskóban, de ez nem a te hibád. Egy halnak szerintem elég egy kis gömbakvárium is, az szép mutatós. Egy állatkereskedésben biztosan ellátnak tanácsokkal meg felszereléssel.
2009. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Méghülyébb az aki egy élőlényt bezárna egy olyan közegbe, ami optikai tulajdonságai miatt megvakíthatja a halat. Na de mindegy, Gömböt semmiképp se vegyél neki, inkább egy kis téglalap alakút, ha más nincs keress az ikeában, vagy a kikában olyan díszüveget, ami egybe van öntve, de mégis egyenesek az oldalai, a sziámi harcoshal labirintkopoltyús, így levegőztető nem kell neki, viszont szűrésre igényes, semmiképp se tegyél be mellé másik harcoshalat, mert megölné, nőstényt betehetsz, az egészen másképp néz ki mint a hímek, de vigyázz mert ezt is megölheti. Ugyanúgy kell etetni mint akármilyen más halat. Granulátummal, a lemezes táptól óvakodj. Tegyél az akváriumába növényt, és ha teheted, max havonta cserélj vízet, és azt is csak háromnegyed részig. Fontos a világítás, és meleg vízet igényel, a hidegben elpusztul, ne tedd huzatos , vagy hideg helyre, szobahőmérsékletnél sose legyen alacsonyabb, de 27 foknál se nagyon legyen magasabb.
2009. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%

Szia!vegyél neki először is egy akváriumot!Lehetőleg ne gömböt,mivel abban megzavarodnak.Azonkívül vegyél kavicsoz,Hálót,és jó lenne valamilyen növény.Hja és a kaját se felejtsd el!Ha van pénzed akkor vegyél neki szűrőt,levegőztetőt,esetleg egy párt melé.Monndjuk ezek annyira nem fontosak de jó ha van.Hjja és nézz szét a neten:):)


Baby

2009. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megfogadom a tanácsokat. Egyik barátnőm hozta ajándékba, de semmit nem adott hozzá:( Anyáék most nincsenek itthon, későn jönnek haza, és én csak 15 éves vagyok, kocsi sincs, vezetni sem tudok, állatos bolt meg nem megközelíthető busszal ami még viszonylag közel van itt a kisvárosban.

Most kiöntöttem azt a vizet amibe volt egy kis tálba, remélem ellesz így éjszaka, mert csak holnap tudok elmenni az állatoshoz.

2009. máj. 16. 17:18
 5/30 A kérdező kommentje:
Ja és mekkora akvárium kell neki?
2009. máj. 16. 17:19
 6/30 anonim ***** válasza:
2009. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%

No, akkor kezdjük az elején:

Sziámi harcoshal, vagyis a betták egyik legszebb változata (merthogy többféle betta létezik).

Természetes élőhelyükön ők sekély vízben élnek, kicsi áramlás mellett. Ez azt jelenti, hogy hasonló közegben érzik jól magukat, vagyis ők az egyetlen házilag tartható halfaj, amelyik gömb vagy gömb-szerű akváriumban illetve üvegedényben is megél, illetve kicsi helyen, kicsi akváriumban. Rá - betta-tenyésztő írása alapján - nem érvényes a testméret-vízmennyiség hagyományos akvarisztikai aránya. Pont amiatt, ahonnan származik. Levegőztető neki ha nem nagy akváriumban és több hallal, csak önmagában, kis helyen tartod, NEM SZÜKSÉGES, mivel ő labirintkopoltyús, ez azt jelenti, hogy a víz felszínére felúszva a levegőből tud oxigént nyerni. Ezt a szájformájából is látod, felfelé nyíló. A másik ok, amiért nem szabad neki áramlást rakni a vizébe, hogy az úszói nem bírják az erős áramlást. Kis akváriumba nem kell szűrő se, elég a heti 1-2 vízcsere. Növény ajánlott viszont kis helyen is, illetve valamilyen aljzat.

Olyan táplálékot érdemes venni neki, amit a víz felszínére felúszva el tud fogyasztani, tehát ami nem süllyed le az aljzatba, mert nem tudja, vagy csak nehézségek árán tudja onnan feleszegetni (a szájformája miatt).


A többit a másik válaszoló linkjein megtalálod, vagy ha rákeresel google-n, több hasonló oldalt is találsz.

2009. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszi! De most valaki azt írja jó a gömbakvárium, van aki azt hogy nem. Mindegy, inkább téglalap alakút veszek, az a biztos. Nincs sok zsebpénzem, nem is értem hogy gondolta ezt a barátnőm hogy így meglep, soha nem volt még semmilyen halam:( De vissza nem adtam, nem tudom mit csinált volna vele, meg amúgyis nagyon szép kis állat.
2009. máj. 16. 17:50
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
Ja igen, elfelejtettem, de fontos, a víz felszínén legyen neki elég hely felúszni, tehát ne vegyél mellé olyan növényt, ami a teljes vízfelszínt beborítja, mert ha nem tud felúszni a felszínre, nem jut természetes úton oxigénhez. És már írták, de valóban, ő meleg vizet szeret, kb. 25 celsius fok körülit (párzáskor melegebbnek kell lennie, de mivel neked csak egy halad van és egyelőre nem tenyészted őket, ez most nem fontos).
2009. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ugye akkor ellesz ebben a kis vízben holnap reggelig? Kb 3-4 deci víz, nem tudom mennyi lehet:(
2009. máj. 16. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!