Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 50l-s akváriumban tarthato...

Egy 50l-s akváriumban tarthatok együtt sziámi harcoshalat guppikkal?

Figyelt kérdés
van 8 guppim,5neon,6 algaevő hal.
2011. júl. 26. 15:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem értek kifejezetten a halakhoz, de annyit tudok, a sziámi harcoshalak nagyon agresszívak. ha nincsenek módszeresen elkülönítve, akár egymást is rendesen megtépik. szerintem inkább ne!
2011. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
csak egyet szeretnék betenni közéjük.Egy hímet csak azt nem tudom merjem e.
2011. júl. 26. 16:09
 3/18 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm direkt arra tartotta a guppiait hogy a sziámi velük játszadozzon^^ elemorzsiának tudod így izgalmasabb^^

de szerintem ne ha nem akarod hogy megegye őket (:

2011. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Első vok.

Úgy tudom, a hímek különösen agresszívak, szerintem szegény guppik terítéken végzik majd. Inkább tudod mit csinálj? Nem tudom, működik-e, de tölts egy strapabíró, lyukmentes nejlonzacskóba vizet, és tedd bele a sziámi halat. És így helyezd be, zacskóval együtt az akváriumba. így el van különítve, de közben tulajdonképpen a többi hal között van, így LEHET, csak LEHET, hogy megszokja a jelenlétüket. Bár ahogy elnéztem őket a múltkor egy állatkereskedésben... Két sziámi hal volt egymás mellett, de ÜVEGFALLAL elkülönítve, és még így is folyton egymásnak akartak esni... :P

2011. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Daphina ***** válasza:
35%

A sziámiról néha azt mondják bántja a többieket néha nem ez változó. Szóval szerintem megér egy próbát! Tedd be és folyamatosan figyeld, ha bántaná valamelyiket vedd ki!

Az a hat algaevő hal mi?

Ha törpe szívóharcsa maradhat.

Ha anci akkor azonnal add el őket, vagy vidd vissza!

Az ancistrus sp.-nek minimum 80-90liter kell!

2011. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
az algaevők 2 csíkhal és 4 nem tudom milyen fajta,de lazac szerű szürke és van oldalt fekete csíkjuk,de nem hiszem hogy bántaná mert nem fátyol farkú.Mellesleg mondták már hogy ez egy kicsit sok de úgy kaptam őket. =)
2011. júl. 26. 16:27
 7/18 A kérdező kommentje:
lehet hogy az 4 hal, törpe szívó harcsa,de azok általában foltosak is csakhogy ezek nem ezért nem tudom.
2011. júl. 26. 16:29
 8/18 anonim ***** válasza:
nekem 1 hím,4 nőstény sziámi van 8 neonnal 5 dánióval és 6 guppival és egyáltalán nem verekednek..sőt :)
2011. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon ajánlom.

Igaz ugyan az is, -mint ahogy elhangzott- hogy a Bettáknál eléggé egyedfüggő az agresszió, de ahogy céloztál is rá, a fátyolos úszonyúak gyakrabban kiváltják ezt a viselkedést.

Ezen kívül ebbe az akváriumba nem kéne több halat rakni.

Az algaevők még nőhetnek, a guppik szaporodnak, szóval könnyen túlterhelheted a vizet.

2011. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gfero ***** válasza:
egy 100-150 literesbe lehetne de nálad már most káosz van.már csak annak ami most van kellene a min 80 liter arról nem is beszélve hogy neont 8-10 db alatt nem is szabad tartani.milyen algaevőd van?
2011. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!