Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények amiket nem lehet...

Növények amiket nem lehet beültetni a homokba? Annak hogy adjak tablettás tápot?

Figyelt kérdés
Anubiasra gondolok, valaki irta.. nem kell beültetni homokba.. nekem eddig is bevoltak nem volt bajuk.. szépen gyökerezet... valaki irta annyi lényeg, talajzathoz érjen gyökere.. akkor tabit odatenném nem homokba ásnám el.. hal elpiszkálná stb.. mi a megoldás? tudom fokényoat meg vékonyabb leveűnek jó.. van mind2 fajta, és sera!
2011. dec. 14. 03:06
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Több megoldás is létezik.Ha elülteted, akkor ugyan úgy tablettát tehetsz a gyökereihez mint a többi növénynek ( a rizóma ne kerüljön a talaj alá ).Ha szabadon hagyod a gyökérzetet akkor folyékony tápot használj.Én , jobban mondva az én növényem egy köztes megoldást választott, ugyan is egy kókuszdió tetejére rögzítettem, de a gyökérzete sok helyen befúrta magát a talajba. Ez esetben mindkét táp használható lenne.A folyékony tápot minden növény felveszi, csak esetleg a dús gyökérzettel rendelkezők számára egy kis pluszt jelent a tabletta, koncentráltan a gyökérzethez téve.Nem szerencsés annyi folyékony tápot a vízbe tenni, amennyi kellene, ezért jobb tablettát, vagy táptalajt is használni ott, ahol ültetett növények is vannak.
2011. dec. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Ezeknek a növényeknek egyszerűen nincs szükségük talajtápra. Az Anubiasnak a folyékony tápra se nagyon, mivel egy nagyon lassú növekedésű növény. A többi nem talajba gyökerező növény között van olyan, ami meghálálja a folyékony tápot, ilyen pl. a Microsorum.

Lehet a leásásával kísérletezni, de elég nagy a rizikója, hogy kirohad a növény.

2011. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link] 1 db

[link] 1 db

[link] 1 db

[link] 1 db

[link] 1 db

[link] 1db

[link] 1 db

[link] 4 db

[link] 1 db



ewzek közül még is melyiknek van szüksége tablettára?:S


hajszál gyökereket el leeht ásni? léyneg h növény törzse legyen kint vizből.. nem?

2011. dec. 14. 11:43
 4/6 Platypus ***** válasza:

Igen, a hajszálgyökereit le lehet ásni.


Ezeket a növényeket kell elásni csak: Aponogeton,Cryptocoryne,Echinodorus,Vallisneria, és ezek közül az Echinodorus és a Cryptok igénylik kifejezetten a talajtápot.

2011. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tehát akkor listából.. mohán, meg anubison kivűl midet..


végülis anubiast is el kell ásni, csak töve amiből kihajt az legyen kint és ne fedje homok , sok jahszál gyökér.. az nmég is nött, valahova kell hajtani.. nem hiszem levegőbe jól mutat az h ott csumpizik..

2011. dec. 14. 15:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Platypus, mit gondolsz, sera tablettát vettem, 24 került 1690-be..


ebből havi 1 elég alájuk,vagy? nem nagyon láttam leírást, leeht dobozon van valami..

2011. dec. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!