Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a talaj és CO2 milyen jó...

Ez a talaj és CO2 milyen jó lenne 54-l es akváriumba?

Figyelt kérdés

A talaj: Aqua Soil - AMAZONIA

Mit gondoltok erről a talajról,van valami hátránya?

A CO2: TetraPlant CO2-Optimat

Nem akarok nagy,bonyolult rendszert az akváriumba,ez jó lenne bele?


2011. dec. 14. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A talaj jó, persze.


Az a CO2 nem tudom mennyit ér, de ha mindennap megnyomod egyszer és nem felejted el, talán jó. Próbáld ki. Jobbat úgyse kapsz ilyen áron.

2011. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Az amazonia a létező legjobb talaj egy jól felszerelt növényes akváriumba. Viszont ha nem szeretnél komoly technikát és napi szintű erős tápozást, akkor inkább hátrányos ez a talaj. Ammónia oldódik ki belőle, ezért egy hónapig kell járatni üresen az akváriumot, és ha megbolygatod, akkor is mindig fennáll az ammóniaprobléma veszélye. Nem lehet porszívózni, nem szabad talajtúró halakat tartani mellette, ezek hátrányok egy átlagos akváriumban.

A tetrás CO2 szerintem nem éri meg az árát meg a macerát. Ha nem akarsz komolyan CO2-re költeni, akkor az easy carbo használata és a CO2 hiányra nagyon érzékeny növények kihagyása jobb megoldás.

2011. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, akkor helyesbítek:


Ha nem használsz CO2-t, ezek megmaradnak:

Echinodorus tenellus, Lilaeopsis brasiliensis, Hemianthus micrantemoides, Marsilea hirsuta, Cryptocoryne nevillii, Törpe Sagittaria


---------


Ezek meg kidöglenek:

Glosso, Hemianthus cuba, Parvula

viszont egy komolyabb Co2 szett használatával, nagy fény mellett szép gyepet alkotnak: [link]


Az amit írtál "TetraPlant CO2-Optimat" pedig nem tudom hogy ér e valamit.

2011. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!