Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért rafináltak, és csak a...

Mért rafináltak, és csak a profit a cél az eladóknak?

Figyelt kérdés

Szerintem 10 emberből akinek van akváriumba 9-nél rossz körülmények közt vannak a halak, nekem is abba voltak... takarítás stb. nem néztem a halaknak az igényeit, semmit!


Legnagyobb hunyók az eladók!!elfelejtenek szólni!! Figyelj, ezt meg ezt a halat ne vedd meg, mert nem férnek meg, és már kb. úton zacskóba megölik egymást.. nincs annyi esze se h külön vegye ki kis zacskóba őket..

Nem kérdezi meg hal vétel előtt hogy mekkora akváriumod van? ilyet ne vigyél, mert kicsi neki, ilyet se mert ez csapatban szeret lenni, semmit... rámutatsz h milyen kell, és kivadássza.. ennyi..


Lényeg h vedd meg a halat, dögöljön meg, és vegyél újat..


Pesten 1 darab halas boltba voltam, ahol tényleg megmondta a nő h milyen halat mennyit vigyek mik az igényeik, többibe sumák módon, nem szóltak semmit..


Ez itt legnagyobb probléma!! meg persze a kezdő akvarsitákkal h nem néznek utána a dolgoknak, csak durr bele!! de egy élőlényekkel fogalkozó eladónak illő lenne a pontos tájékoztatás... csak szerintem az is a baj h sok eladó maga sincs tisztában a halnak szokásaival.. igényeivel stb... mondjuk jobb esetben nem sokáig tartózkodnak a halak azokban a 10-20 literes aksiban, mert ugye ott 1 fajból nagyon sok van.... de hát egy akvarista hosszú távra tervezi a halait..:)


2011. dec. 16. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Az akvarisztikát nem kisállat kereskedőtől kell tanulni, hanem könyvekből és más akvaristáktól. Te se kérdezed meg a tescóban az eladótól, hogy miként csináld a töltött káposztát.

Ritkán járok kisállat boltba részben azért mert messze van és részben mert nekem drága, csak a legfontosabb dolgokért megyek, ha lehet házilag oldom meg a problémákat. Vegyszert ritkán használok, vízelőkészítők, helyett várok a csapvízzel vagy esővizet használok.

Én még a Sera meg más külföldi márkák árán tudok kiakadni, hogy tud az a kis doboz halliszt olyan sokba kerülni?! Jót keres a nyugat rajtunk, itthon is elő lehetne állítani tizede annyiért jó minőségű eledeleket.

Csak egy példa milyen hatékonyan csinálja az EU is: ,,Szüntessük meg Mo. cukortermelését és majd megvetetjük velük a környező országok feleslegét és nem jön a mi fejlettebb nyugati régiónkba a túl olcsó cukor és nem lesz verseny. Szenvedjenek a magyarok, úgyis megszokták már. Mindegy mit csinálunk úgyis nyalják a se@@ünket, mert azt hiszik, hogy előnyük származhat belőle."

2011. dec. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
69%
Részben értek csak egyet veled, hiszen ha mi mindannyian vennénk a fáradságot és megismernénk az állataink igényeit mielőtt megvásárolnánk őket, akkor tök mindegy, hogy mit mond az eladó és mit nem.Becsapni, csak azt lehet aki lusta még az alap dolgok megismeréséhez is, persze ettől még csúnya dolog egyes eladók részéről, akár az elhallgatás akár hamis információ,főleg, hogy állatok életét veszélyezteti és sokszor gyerekeknek okoz szomorúságot, csalódást és néha teljes kiábrándulást is a remélt pénzéért.A szülők felelőssége sem kisebb, hiszen leggyakrabban ők vásárolnak felelőtlenül állatokat és a kudarcért csak az eladót hibáztatják, a saját felelősségük felett szemet hunynak.Összegezve a dolgot, a mi felelősségünk sem kisebb mint a szóban forgó eladóké, sőt.
2011. dec. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is haragudtam régen az eladókra, mikor végignéztem egy-egy ilyen akciót. Mikor bemegy anyuka apuka gyerekek, egyik kezükben az akvárium, másikban egy zacskó hal (tipikus 2 neon, 2 dánió, 2 guppi, 2 vitorlás), aztán még utánuk szól az eladó, hogy vigyenek egy kis antiklórt, meg esetleg egy szűrőt is, ha van még pénzük.


Mostmár viszont, hogy ismerem a másik oldalt és valamennyire az üzleti életet, nem tudok az eladókra haragudni. Egyrészt, mert nehéz megélni, ha a családomat kellene eltartanom én sem állítanék meg minden lusta balfszt, hogy beszélgessünk már kérlek fél órát, addig a többi vásárló várhat, te pedig inkább ne hagyj itt pénzt, mert nem gondolod te ezt komolyan. Másrészt üzleti szempontból a helyes hozzáállás az, hogy a vásárlónak mindig igaza van. Hidd el, ha az eladók leállnának győzködni a 10-ből a 9 hlyét, akkor még ők lennének felháborodva, hogy mi az, hogy nem lehet? Szerintem az eladók többsége lelkesen és becsületesen kezdi, de miután 10-ből 9-en értetlenül bámulnak rá és azt mondják, hogy de a vitorlás KELL, akkor előbb-utóbb felhagy a világmegváltó segítőkészséggel és egyszerűen kiszolgálja a vásárlókat. Ahogyan kell.

2011. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:

Hallottam egy statisztikáról, miszerint az akvaristák 80%-a fél éven belül felhagy a hobbival, mert megdöglenek a halai. De ha ez nem is lenne, akkor is buta stratégia a vevőre rásózni 3 aranyhalat egy 20 literessel, amikor egy rendes méretű akváriumon meg a szűrőn van az igazi haszna a boltnak, nem a pár száz forintnyi halon. Akire meg rádumálják a hülyeséget, az csalódik, és nem fog visszajárni az újabb és újabb cuccokért. Egy hobbira akkor fog költeni az ember, ha sikerélménye van. Szóval szerintem nem csak állatkínzás, de üzleti szempontból is rossz stratégia hülyeséget eladni a vevőnek.


Egyébként az még egy dolog, amikor a vevő hülyeséget vesz magától, sok eladó eredendően arra is dumálja rá a vevőt.

2011. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki szereti az állatokat, az nem megy eladónak. Inkább állatkerti gondozónak megy.
2011. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem így látom, Platypus. Mert, aki bemegy és rá lehet sózni 3 aranyhalat egy 20 literessel, az buta. Egyértelmű, hogy annyi fáradtságot sem vett, hogy fél oldalt olvasson. Csak ismeri a tv-ből az aranyhal meg a gömbakvárium szót és ennyi. Na most ha egy ilyennek azt mondod, hogy vegyen egy 150 literes akváriumot külső szűrővel, állítsa be, majd jöjjön vissza a halért egy könyv kiolvasása után 2 hét múlva, egyrészt menten szívrohamot kap, másrészt pedig átmegy a következő boltba, ahol megveszi a 20 literes, aztán röhög egy nagyot az előző eladón, hogy hogy le akarta húzni 20ezres szűrővel, mikor itt kapott ezerér bugyborékoztatót.

Na, az ilyeneket nem az eladónak a dolga tanítani és segíteni. Persze, lehet mondjuk aranyhal helyett guppit ajánlani, de ha az a válasz, hogy de nekem aranyhal kell, akkor aranyhal kell. Nem az eladó követi el az állatkínzást, hanem a vásárló. Az ő oktatásáról pedig ahogy mondtam, nem a kereskedésnek kellene gondoskodni, hanem egy magasabb szintű társadalmi/oktatási rendszernek.

2011. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg most egy 20 literes szűrővel, fűtővel, világítással elég jó pénz. A semminél ez a 15-20 ezer forint jobb. Normális méretű akváriumban persze nagyobb pénz van, de sokkal nehezebb eladni.
2011. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Frontosa ***** válasza:

Azt kifelejtettétek a képletből, hogy az eladók nagy része egyáltalán nem ért az akvarisztikához. Több ismerősöm is van aki ,,állatos" boltban dolgozik.

És itt a dolgozik a kulcsszó, elvégez egy bolti eladó OKJ-s képzést és keres egy munkahelyet ahova jó az ő végzettsége. Ha történetesen ez egy akvarisztikai üzlet, akkor az. Nőknél pl. a ruhabolt, cipőbolt stb. az első, és csak ha már sehova sem vették fel akkor jön az akvarisztikai üzlet. Megkapja minimálbért, nincs jutalék, neki ez csak egy munkahely. Otthon nincs is akváriuma és soha nem is volt, nem is vonzza ez a dolog. Értelemszerűen mivel nem vonzza, fogalma sincs hogy mi a helyes és mi a helytelen és mikor osztom az észt a min 2-3 hetes beállási idővel stb. akkor csak néz rám kérdőn (de leginkább hülyének néz). Miért is érdekelné, hogy mit és hogyan kellene és hogy mit lehet összerakni mivel?! Az eladónak, kivéve ha ő az üzletvezető egyáltalán nem érdeke, hogy félretájékoztasson, egyszerűen ő maga sincs a dolgokkal tisztában. Ha pl. valaki a Teascoban dolgozik nem feltétlenül kell ismernie az elektronikai kütyük működését, ő egyszerűen csak dolgozó, mint mindenki más. Úgyhogy ez a válasz a kérdésre.

Üdv,

2011. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos Frontosának igaza van, ezt is mint minden ellaposodott és már nincs szükség jól képzett szakmailag magas szintű emberekre, jobban mondva szükség az lenne, csak a megbecsülés marad el és inkább azt választják a ki minimálbérét is vállalja a munkát.No de ez már nem akvarisztika, hanem sajnos a Magyar nép szegénységi bizonyítványa, mármint amit az elmúlt években magunkról kiállítottunk.
2011. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek Frontosával.Néhány eladónak ez csak egy munkahely.A képzettségük egyenlő a 0-val.A minap akartam venni egy tő vallisneriát mire az eladó mondja hogy ez anubias.Mondom neki hogy kizárt, nézzen már utána de ő akkor is erősködött hogy már pedig az anubias.Végül megnézte a kiskönyvében és rájött hogy tévedett.Ugyanebben a boltban volt az is hogy egy pár kérdezte az eladótól hogy hogy is van ez a vízcsere dolog.Ők azt olvasták hogy 100 liter alatt heti vízcsere szükséges, erre az eladó: dehogy is 3 hetente bőven elég, sőt....aztánmeg azt mondja hogy elég egy szivacsszűrő is.Ha nem siettem volna biztos elmondtam volna hogy hogy is van ez mivel értelmes embereknek tűntek nem annak a makacs fajtának akik nem engednek az elképzelésükből.

Összegezve szerintem itt nem csak az üzlet miatt csinálnak ilyeneket hanem sokszor ez eladó tudatlansága az oka ennek.

2011. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!