Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy csináljak nagy dombot?

Hogy csináljak nagy dombot?

Figyelt kérdés

Hogy csináljam meg?

Csináltam úgy, hogy pl a talaj alá raktam nagy köveket, és a kövek közé lehet ültetni, de lepereg a kő tetejéről a talaj és néhol kilátszik a kő, és oda nem tudok ráültetni semmit. Szóval az valahogy nem jó.


Marsilát akarok ráfuttatni dombra, de a talajom lepereg egyenesbe mindig. Hogy csináljak olyan dombot amibe ültetni is lehet?


2011. dec. 18. 00:44
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Én egy a római tálhoz hasonló cserépedényt tettem a kiválasztott helyre, körberaktam kövekkel és ráöntöttem a talajt.Ha nagyon meredek az oldala és nincs annyi köved, hogy kisebb lejtést csinálj, akkor sziloplasztal is ráragaszthatod a kövekre a zúzalékot és így ha le is peregne valamennyi zúzalék ne látszik a kő alatta.Ez természetesen csak a séma, bármilyen edényt használhatsz ami nem ártalmas a halakra nézve és jól merül a vízben.Akár még, habszivacsból is kifaraghatod, csak le kell ez esetben súlyozni.A habszivacs is bekenhető szilóval és erre is felragasztható a zúzalék.
2011. dec. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Daphina ***** válasza:

erősebb féle harisnyába tegyél táptalajt, vagy homokot, majd ezt fedd be az agyagos talajjal, de jó bármi, pl.:hungarocell is csak az a lényeg, hogy elég vastag legyen a rárakott talaj.

a lepergés ellen tegyél bele vékony műanyag lapokat, azok majd megtartják.

ha nem érted kérdezz, elmagyarázom részletesebben!


ui: jöhetnél az akvakertész.hu-ra, sok hasznos tanácsot kapnál:)

2011. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Még nem csináltam meg.

Majd karácsony után megpróbálkozok vele.

2011. dec. 23. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!