Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helyre jöhet még a növény?

Helyre jöhet még a növény?

Figyelt kérdés
Kicsit sokáig úszott a cryptocoryne meg a hólyagos vizikehely a hipós vízbe .A levelei elvesztették a színűket .Ecsetalga irtás volt :(
2011. dec. 19. 16:21
1 2
 1/12 Daphina ***** válasza:

A cryptora még van egy halovány esély.

Mosdd le, tedd ki tiszta vízbe az ablakba és majd meglátjuk...

Ezért én SENKINEK NEM AJÁNLOM A VEGYSZERREL TÖRTÉNŐ ALGÁTLANÍTÁST!!!!

2011. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyi volt az a sok?

Daphnia, miért nem javaslod? A megfelelő idő betartásával nagyon hatékony, más módot én nem ismerek. Illetve de, a folyékony co2-t, de az kicsit drága...

2011. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 perc helyett vagy 3 is.Beültettem az akviba .
2011. dec. 19. 16:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól nem lehet bajuk, nálam 4 percet is áztak, 1:20 oldatban (bár az nem hypo, hanem clorox volt, lehet, hogy gyengébb).

Néhány levelet lehet, hogy elveszítenek, de meg kell maradniuk.

2011. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
bízom benne hogy kiheveri ,mert most rohadtul néz ki
2011. dec. 19. 18:00
 6/12 Daphina ***** válasza:

A folyékony co2-nek van egy "easy carbo" nevezetű olcsóbb változata is(300ft körül) tökéletes algaírtásra a napi megengedett adag egy helyre fecskendezésével is.

Ezenkívül ott a blackout...

2011. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Daphina ***** válasza:

még ott az oxigén csepp is...

Azért nem javaslom, mert ezek a vegyszerek elég veszélyesek tudnak lenni, és nem mondom azt valakinek, hogy használja és utána meg kihalnak a növényei.....

Igaz, hogy hatásos, de NAGYON ODA KELL FIGYELNI, és mindenki használja a saját felelősségére.

2011. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ecsetalgára ,sem az elsötétítés ,sem az oxigéncsepp és még a carbo sem jött be .ezért folyamodtam a higított hipóhoz .
2011. dec. 19. 19:41
 9/12 Daphina ***** válasza:

2 lehetőség van:

-nem megfelelően csináltad

-annyira rosszak a körülmények, hogy az algák burjánzanak, de a hipós csak egy átmeneti megoldás, az okot kell megszüntetni.

2011. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Olyan nincs, hogy az oxigéncsepp nem jön be. Én injekciós tűvel nyomtam rá az akváriumon belül az algacsomókra, és pár másodperc alatt kiszürkült az alga meg tele lett buborékkal. Úgy egy hét kellett utána, hogy magától lerohadjon. Az easy carbo hatása pár nap után látható, miután telibe kapta az alga, de ugyanúgy kiirtja. Ezek az akváriumon belüli megoldások lassabbak, de biztonságosabbak. Néhány mohaszál elbarnult, de a többi növénynek meg se kottyan. Kétféle cryptom is van, és bírják. Egyébként a hólyagos is cypto. Az elszíntelenedett levelek el fognak halni, de ha a növények töve elég erős, akkor még van remény hogy újra hajtanak.
2011. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!