Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítséget kérnék, mit tudok...

Segítséget kérnék, mit tudok tenni zöld alga ellen?

Figyelt kérdés

A ludwiga repens levelei algásodnak, ilyen kis pontokban. Nem tudom mitől, 60literes az akvárium, eheim 2213 szűrő, 30W fénycső. Heti kb 1/3 vízcsere.

Happylife happy plant-al tápozok, Neptun liqui carbo-t is használok mellette.

Nem szerettem volna de, végül is megpróbáltam vegyszerrel irtani, úgyhogy megvettem a JBL Algol nevezetű termkét, már 4 napja a vízben van de látom hogy kevesebb lenne az alga.

Már csak a blackout van vissza, de akkor sem értem mitől algásodom.

Növények:

Valisneria gigantea, Anubias, Gömbalga, Ludviga repens, Vizihortenzia, és egy kis fűféle.

Esetleg vegyek majd valami gyorsabban növő növényt, az segíthet?

Köszi mindenkinek!


2011. dec. 23. 17:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és 10 neon van benne, meg pár rc
2011. dec. 23. 17:54
 2/5 anonim ***** válasza:
kapcsold le az egyik neont egy hétre
2011. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A zöld alga általában 2 tápanyagtól függ: fény és ammónia. Kevesebb fényél több ammóniát fogyaszt, magasabb fénynél kevesebbet. Ezt a kettőt kell ellenőrizned.


Fény: nézd meg nem éri-e túl sok természetes fény (ablak). Pl. közvetlen napfény - igen, még ilyenkor télen is. Vagy világíts kevesebbet: 8-10 maximum.

Ha a fénymegvonás nem válik be, akkor jöhet az ammónia: túletetés, túl sok hal. Mérj egy ammónia/nitrit szintet.

2011. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Egy ilyen szűrő mellett látatlanban nem az ammónia miatt aggódnék(azért ellenőrizni sosem árt). A 0,5 W/liter világítás sem sok. Ennyi mellett simán mehet 10 órát is a fény. A probléma szerintem valami tápanyaghiány lesz. A ludwigia egy gyorsan növő saláta, nem szabadna algásodnia. Ha mégis megteszi, akkor a növénynek valami baja van, mert belassult a növekedése. Mondjuk eredendően is a több fényt kedvelné. A happy plant táp felejtős, lecserélném az easy life termékre. Én még mérnék egy nitrátszintet is, ritkán, de előfordul ilyen viszonyok mellett is a nitráthiány, ami képes ennyire visszafogni a növényeket.
2011. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha kevés a nitrát akkor ritkábban cseréljek vizet? Az a baj, hogy pécsi vagyok és sehol nem tudok beszerezni sem easycarbot, sem pedig profito-t. Mindenki csak nézrám mint valami ufora hogy mit akarok.
2011. dec. 24. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!