Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős! Ez milyen növény?

Daphina kérdése:

Sürgős! Ez milyen növény?

Figyelt kérdés

[link]

Echinodorus tenellusra tippelek, de nem biztos....


2011. dec. 24. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tenellusnak túl nagy és vastag... én inkább quadricostatust tippelnék
2011. dec. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

am nem olyan nagy, sőt elég kicsi növény, de 100%-hogy nem q

E.Q

2011. dec. 24. 19:33
 3/13 A kérdező kommentje:
nah, megvan sagittaria subulata:)
2011. dec. 24. 19:37
 4/13 anonim ***** válasza:
igen saggitaria
2011. dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Te írtad jól a nevét, de mindegy, csak azt akartam még írni, hogy az Aqua depóban a bejáratnál ezzel van befüvesítve egy kis akvi. Azt láttad? Ledes lámpa alatt.
2011. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

O:O még nem voltam az AD-ben, de ha lesz rá alkalmam megnézem. Úgy is be akartam már nézni...

De sajnos a növénykém mégse az... Átvertek rendesen. Ő egy szárazföldi növény: [link]

2011. dec. 25. 07:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, pl Ophiopogon kyotonak olyan anubias színe van, sötétebb és ha megfogod elég durva erős levele van.


A sagittaria világosabb zöldebb ződ, annak kb olyan színe van, mint a lilaoepsisnek, és kemény a levele. Keménységre mondjuk olyan, mintha valisneriából vágnál egy csíkot :)


De képről meg nem mondom neked, mert formára elég hasonlók és méretre is kb egyformák.


Ha úgy gondolod hogy ez inkább egy Ophiopogon féle, akkor megteheted azt is, hogy kis cserépbe rakod, és fellógatod akvi szélére belülre, a lámpa közelébe, drótból csinálsz egy kampót és úgy. De azért hónapokig elvan víz alatt is.

2011. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

bazz, hülyeséget írok már.

A sagittarianak puhább a levele, azt akartam írni.

2011. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még az is a különbség, hogy a sagittarianak egy tőböl nem jön ki olyan nagyon sok levele, mondjuk olyan 8-10 db.

Az első képen lehetne ez 3 tő egyben a cserépben, akkor az pont úgy nézne ki.


Az Ophiopogon kyoto-nak meg egy tövön van ennyire sok levele és van egy vastagabb erős gyökere is.

2011. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

itt a gyökere: [link]

Ez alapján mit mondasz?

előre is köszi:)

2011. dec. 25. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!